Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Viac príjmov z robustnejšieho trhu práce a od firiem

BRATISLAVA 29. septembra –

V súlade s ústavným zákonom aktualizujeme našu daňovú prognózu, na ktorej bude postavený rozpočet verejnej správy na nasledujúce roky. Odhad daňových a odvodových príjmov na rok 2014 bez vplyvu novej legislatívy zvyšujeme oproti júnovej prognóze o 300 mil. eur (0,4 % HDP). Dve tretiny tohto zlepšenia ovplyvňujú výhľad aj do rokov 2015 až 2017. K významnému zvýšeniu prognózy prispieva hlavne lepší výber korporátnej dane, spotrebnej dane z minerálneho oleja a pozitívnejší vývoj na trhu práce. Nová legislatíva platná od budúceho roka prinesie v priemere 500 mil. eur (0,6% HDP) navyše.
Podrobnosti sa dozviete v našom komentári na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9744

Komentár obsahuje aj tri analytické boxy – o porovnaní veľkosti makroekonomických základní a efektívnej daňovej sadzby oproti časom pred krízou, o nezrovnalostiach v priznávaní dane z motorových vozidiel, a o vplyve novej metodiky ESA2010 na daňovú prognózu.

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.