Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. januára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Sú dôchodky z druhého piliera prinízke?

BRATISLAVA 7. januára –

Majetok sporiteľov v II. pilieri prekonal v tomto roku hranicu 6 mld. eur. V roku 2015 začala v dôchodkovom sporení nová etapa, kedy sa budú vyplácať starobné dôchodky prvým sporiteľom. Ich výška nebola doposiaľ výraznejšie verejne komunikovaná a vzhľadom na to, že bude výsledkom súťaže súkromných poisťovní, nedá sa ani presne vypočítať. Podľa našich odhadov však dosiahne priemerný dôchodok vyplácaný z II. piliera v roku 2015 približne 30 eur. Hoci sa toto číslo javí nízke, existuje viacero dôvodov, prečo je takýto vývoj prirodzený. Hlavnými sú krátka doba sporenia a dočasný nepomer odvodov medzi I. a II. pilierom. Výška dôchodkov z II. piliera bude preto postupne rásť.
Podrobnosti nájdete v komentári na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10023

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.