Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Príjmovo výživná konsolidácia v 2011 až 2014

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) –

Ozdravenie verejných financií v rokoch 2011 až 2014 sme hodnotili dvoma analytickými ukazovateľmi – konsolidačným úsilím a veľkosťou konsolidácie. Veľkosť konsolidačných opatrení vlády v porovnaní so scenárom nezmenených politík odhadujeme na 2,0% HDP v roku 2011 (2,9% HDP po očistení o prevzatie dlhov nemocníc a železníc), 0,7% HDP v roku 2012 a 2,4% HDP v roku 2013. Podľa alternatívneho pohľadu cez štrukturálne konsolidačné úsilie sa v roku 2011 konsolidovalo o 2,7% HDP a v roku 2013 o 1,5% HDP. V rokoch 2012 a 2014 sa štrukturálny deficit v princípe nemení. Slovenské znižovanie deficitu prebehlo skôr na strane príjmov než výdavkov.

Komentár s podrobnosťami nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9388

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.