Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Návrh rozpočtu: už do troch rokov môže byť vyrovnaný

BRATISLAVA 6. októbra –

ministerstvo financií dnes na rokovaní tripartity zverejnilo návrh rozpočtu verejnej správy:

http://hsr.rokovania.sk/mf0208562014-41/

Oproti programu stability obsahuje ambicióznejšie ciele hospodárenia v rokoch 2017 a 2018. V roku 2018 si ministerstvo financií prvýkrát plánuje vyrovnaný rozpočet.
Je to dôsledkom potreby dôraznejšej štrukturálnej konsolidácie pre dosiahnutie strednodobého rozpočtového cieľa (MTO), vyvolanej dátovou revíziou.
Návrh rozpočtu tiež predpokladá nižšie úrovne verejného dlhu už od tohto roka.
V týchto dňoch pripravujeme už tradičný analytický sumár rozpočtu (návrh rozpočtového plánu podľa požiadaviek Európskej komisie), ktorý by mala vláda schvaľovať 14. októbra. Veríme, že odpovie na vaše aj detailné otázky,

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.