Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Finálna daňová prognóza

BRATISLAVA 28. októbra –

V súlade s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti zverejňujeme aktualizáciu vládnej daňovej prognózy, na ktorej bude založené rokovanie o návrhu rozpočtu verejnej správy na najbližšie tri roky.

V porovnaní so septembrovým odhadom očakávame pokles daňových príjmov v rokoch 2016-2018 o 65,8 až 72,4 mil. eur. Jediným dôvodom aktualizácie prognózy je schválená, v septembrovom Výbore pre daňové prognózy (VpDP) ešte nezapracovaná legislatívna zmena. Konkrétne ide o zavedenie zníženej 10%-nej sadzby DPH na vybrané druhy potravín s účinnosťou od 1. januára 2016.

Podrobnosti spolu s krátkym komentárom nájdete na tejto linke

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10419

Členovia Výboru pre daňové prognózy pokladajú našu prognózu za realistickú.

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.