Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Ekonomika tento rok vzrastie o 0,8% a budúci o 2,2%

BRATISLAVA 19. septembra (SITA) –

Prinášame vám našu aktuálnu makroekonomickú prognózu. Priaznivejší vývoj v eurozóne pomáha slovenskej ekonomike udržať si exportnú výkonnosť a zlepšuje jej vyhliadky. Ekonomika tento rok vzrastie o 0,8% a budúci o 2,2%. Popri raste vývozov sa vďaka rastúcej spotrebiteľskej dôvere a nižšiemu rastu cien začína oživovať i domáca spotreba. Menej priaznivý je vývoj na trhu práce a investičná aktivita firiem. Aktualizovaná prognóza má pozitívny vplyv na daňové základne.
Podrobnosti spolu s komentárom nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9244

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.