Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. marca 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Dve percentá informácií o asignácii

BRATISLAVA 12. marca –

Asignácia umožňuje občanom rozhodovať o prijímateľovi časti zaplatenej dane. Nízka transparentnosť, zaostávajúca za odporúčaniami medzinárodných organizácií, sťažuje prehľad nielen o použití asignácie, ale aj celkovom financovaní a činnostiach neziskových organizácií. V roku 2013 asignácia dane dosiahla objem 47 mil. eur, jej podiel na celkovom financovaní neziskových organizácií je relatívne malý.

Rozhodovanie o prijímateľoch asignácie nie je v spoločnosti rozdelené rovnomerne. Desatina najlepšie zarábajúcich osôb a manažéri desatiny najziskovejších firiem rozhodujú o 90 % asignácie, o polovici asignácie sa rozhoduje v Bratislavskom kraji. Naše prepočty naznačujú, že takmer polovica asignovaných prostriedkov nepodporuje iba verejný prospech, ale aj vlastný osoh.

Ďalšie podrobnosti nájdete v našom komentári na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10126

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.