Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Deflácia je nepravdepodobná, no s nenulovým rizikom

BRATISLAVA 24. januára –

Nízky rast cien v posledných mesiacoch vyvoláva špekulácie ohľadom možnej deflácie v eurozóne, ale aj na Slovensku. Deflácia bola historicky spojená s nízkym rastom ekonomiky, vyšším počtom bankrotov firiem a vyššou nezamestnanosťou. IFP ju v roku 2014 naďalej pokladá na Slovensku za málo pravdepodobnú. No jej riziko je v súčasnosti najvyššie od roku 2009. Podľa metodiky MMF sa Slovensko už presunulo do pásma s miernym rizikom deflácie. Riziko výskytu deflácie je najväčšie v prvom kvartáli tohto roka.

Podrobnosti nájdete v našom novom komentári:

http://finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9514

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.