Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Daňovú prognózu znižujeme o 0,5% HDP v 2013 a 0,8% v 2014

BRATISLAVA 27. júna (SITA) –

Daňové a odvodové príjmy by mali v roku 2013 v porovnaní s našou minulou prognózou poklesnúť o 347m eur (0,5 % HDP) a v roku 2014 o 611m eur (0,8% HDP). Najvýznamnejší vplyv na zníženie príjmov malo zhoršenie makroekonomického vývoja. Predstavuje až dve tretiny celkového zníženia odhadu príjmov v rokoch 2014 až 2016. Ďalším dôvodom revízie sú nové informácie o dani z príjmov právnických osôb v roku 2012 a slabšie plnenie spotrebnej dane z minerálnych olejov a tabakových výrobkov. Dlhodobý prepad efektívnych daňových sadzieb DPH sa naopak v prvých mesiacoch 2013 stabilizoval.

Podrobnosti spolu s komentárom nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8965

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.