Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Daňovo-odvodová kalkulačka

BRATISLAVA 1. júla (SITA) –

IFP pripravilo ďalšiu zo svojich kalkulačiek, tentokrát zaujímavú aj pre širšiu verejnosť. Naša daňovo-odvodová kalkulačka uľahčuje výpočet čistej mzdy zamestnancov. Uvedením hrubej mzdy a zodpovedaním individuálnych charakteristík daňovníka, ktoré majú vplyv na výsledné daňovo-odvodové zaťaženie, umožňuje vypočítať čistú mesačnú a ročnú mzdu daňovníka a daňovo-odvodové zaťaženie jeho práce. Kalkulačka jednoduchým spôsobom približuje analytický pohľad na výpočet daňového zaťaženia práce a jeho porovnanie medzi rokmi na konkrétnej mzdovej úrovni.

Nájdete ju na tejto linke:

http://finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8970

Disclaimer: Daňovo-odvodová kalkulačka slúži len na informatívny výpočet. Čistá mzda vypočítaná prostredníctvom analytickej daňovo-odvodovej kalkulačky nemusí byť nevyhnutne identická s čistou mzdou uvedenou na vašej výplatnej páske. Hlavnou príčinou je nemožnosť zovšeobecnenia individuálnych špecifík každého zamestnanca vo všeobecnej kalkulačke. Medzi ne patrí najmä spôsob výpočtu náhrady dovolenky resp. náhrady dočasnej pracovnej neschopnosti, ktorá závisí od denného vymeriavacieho základu konkrétneho daňovníka. Pre účely výpočtu daňového bonusu na mesačnej báze pracuje daňová kalkulačka s priemernou výškou daňového bonusu.

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.