Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Automobilky budú hrať opäť prvé husle

BRATISLAVA 4. februára –

V súlade s ústavným zákonom sme dnes zverejnili makroekonomickú prognózu MF SR pre roky 2015 až 2019, ktorá bola predmetom rokovania Výboru pre makroekonomické prognózy 3. 2. 2016 a všetci členovia ju hodnotili ako realistickú.

Slovenská ekonomika dosiahne v tomto roku solídne tempo rastu 3,2 percenta, napriek zhoršujúcemu sa výhľadu externého prostredia. Štruktúra rastu bude vyváženejšia než vlani, kedy dominoval domáci dopyt a záverečný šprint verejných investícií. Zrýchlenie rastu reálnej mzdy spolu s približne 30-tisícovým prírastkom pracovných miest podporí rast spotreby domácností. Koncom strednodobého horizontu bude ekonomický rast akcelerovať až k 4,6 percentám vďaka novým výrobným kapacitám v automobilovom priemysle. Nová makroekonomická prognóza má pozitívny vplyv na daňové základne na celom horizonte prognózy.

Komentár ku prognóze, ako aj materiály zo zasadnutia Výboru pre makroekonomické prognózy nájdete na nasledujúcej webovej linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10608

Súčasťou komentára sú aj dva analytické boxy. Jeden sa zaoberá vplyvom kvantitatívneho uvoľnovania na výnosy vládnych dlhopisov, druhý odhadom štrukturálnej nezamestnanosti.

Akékoľvek otázky radi zodpovieme,

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.