Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

FINANČNÁ SPRÁVA: Podáva trestné oznámenie na denník Plus 1 deň

BRATISLAVA 21. marca – Finančné riaditeľstvo dôrazne odmieta obsah článku, ktorý je tendenčný a zavádzajúci už svojím titulkom. Ten vyslovene navodzuje vo verejnosti strach z toho, že jej hrozia sankcie. Titulok totiž vyslovene tvrdí, že „si tisíce ľudí odskáču kalkulačku“ napriek tomu, že redaktor mal informáciu od finančnej správy, že žiadne sankcie nikomu nehrozia.
Nepravdivé je aj tvrdenie, že „Pomôcka Finančnej správy vás môže pripraviť o peniaze“ – hovorkyňa FS túto informáciu vyslovene dementovala, redaktor napriek tomu napísal úplný opak, teda klamal.
Tvrdenie „Pozor hrozí pokuta“ je šírením poplašnej správy. Redaktor napísal klamstvo opäť napriek tomu, že dostal od Finančnej správy informáciu, že žiadne sankcie nehrozia.
„Na prešľap daniarov doplatili najmä poctivci“ – ďalšie nepravdivé tvrdenie redaktora, ktoré nie je dokladované žiadnym číslom. V tomto článku redaktor nepodložil ani jedno tvrdenie faktom. Dokonca svoju neprofesionalitu posunul ešte ďalej a aj vedomosť o pravde zamlčal, prispôsobil či ignoroval s jediným cieľom. Šíriť poplašnú správu a poškodiť meno Finančnej správy. Finančná správa má za to, že redakcia nevie preukázať ani jedno uvedené tvrdenie, hlboko odsudzuje takéto konanie a preto sa rozhodla podať trestné oznámenie. Tiež žiada článok v rovnakom rozsahu aj s titulkou, ktorý uvedie zverejnené informácie na pravú mieru a bude v ňom vysvetlené, že verejnosti zo strany Finančnej správy nič nehrozí a dnešný článok nebol korektný, keď vo verejnosti tento dojem vzbudil.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Vicepremiér Peter Kmec na ITAPA: Na pomoc Ukrajine sú vyčlenené veľké financie. Chceme ich získať Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.