Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. septembra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

FIGEĽ: Potvrdil záujem Slovenska privítať budúci rok pápeža

BRATISLAVA 23. septembra – Podpredseda NR SR a predseda KDH Ján Figeľ sa počas svojej pracovnej cesty v Ríme stretol aj s predstaviteľmi Svätej Stolice. V piatok 21. septembra rokoval so zástupcom štátneho sekretára pre vzťahy so štátmi – Mons. Ettorem Balestererom.
Mons. Balestrero uviedol, že veľmi pozitívne vníma angažovanie sa Jána Figeľa v európskych otázkach, osobitne pri príprave programu Európskej ľudovej strany a formovania novej vízie Európy. Ján Figeľ zdôraznil dôležitosť hovoriť v EÚ nielen o ekonomických otázkach a riešení krízy, ale aj o hodnotách.
Ján Figeľ považuje za jednu z kľúčových tém pre Európu otázku náboženskej slobody – osobitne práva na výhradu vo svedomí a ochranu rodiny a manželstva ako spoločenstva muža a ženy. Taktiež potvrdil, že pre KDH je jednou z hlavných priorít na európskych a medzinárodných fórach podpora sociálneho trhového hospodárstva. Ján Figeľ Mons. Balestrerovi tlmočil želanie mnohých občanov Slovenska, aby v roku 2013, kedy si pripomíname 1150 rokov od príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie a 1700 rokov od vydania Milánskeho ediktu prišiel na Slovensko sv. Otec Benedikt XVI.
Takisto sa stretol vo Vatikáne aj s prefektom Kongregácie pre východné cirkvi kardinálom Leonardom Sandrim. Hlavnou témou rozhovoru bola podpora dialógu a spolupráce medzi kresťanskými cirkvami, osobitne budovanie ekumény s pravoslávnou cirkvou. V tejto súvislosti kardinál Sandri vyzdvihol prácu slovenského arcibiskupa Cyrila Vasiľa, ktorý je vo Vatikáne jeho zástupcom.
V sobotu 22. septembra sa Ján Figeľ zúčastnil osobitnej audiencii u pápeža Benedikta XVI, ktorý v Castel Gandolfe prijal predstaviteľov CDI a predniesol aj svoj príhovor. Sv. Otec vo svojom príhovore uviedol, že svet prežíva náročné obdobie ekonomickej krízy. Je úlohou kresťanských politikov, aby ponúkali ľuďom riešenia tohto vážneho problému.
Benedikt XVI zdôraznil, že hlavnou príčinou ekonomickej krízy boli zlyhania v oblasti morálky. Podľa pápeža pri prekonávaní ekonomickej krízy nie je možné spoliehať sa výlučne na ekonomické a finančné riešenia. Je potrebné vidieť širšie súvislosti. Svet dneška potrebuje viac ako inokedy podporovať a chrániť manželstvo a rodinu. Sv. Otec vyzval účastníkov stretnutia CDI, aby s múdrosťou a odvahou premáhali šíriacu sa skepsu a populizmus.

Tlačové oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

pu

K téme

Po čom ženy túžia – zdravie a krása? Oznámenie o rezignácii Jána Figeľa z postu predsedu KDH

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.