Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. marca 2016 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Oznámenie o rezignácii Jána Figeľa z postu predsedu KDH

BRATISLAVA 15. marca – Predseda KDH Ján Figeľ oznámil na dnešnom brífingu svoju rezignáciu na post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia.
Ako osobne informoval, pred rokmi začal obnovu hnutia. Zároveň v ostatnom roku otvoril hnutie aj pre ľudí – odborníkov, ktorí nie sú členmi hnutia v podobe stratégie KDH+.
Ján Figeľ: “V obnove a obrode treba pokračovať. Slovensko potrebuje konzervatívnu stranu. KDH potrebuje zmenu vnímania, ale aj kontinuitu hodnôt. Zmena predsedu hnutia je začiatkom, nie záverom. Konám a uvoľňujem priestor nie PRETO, ale ABY… Aby v dialógu a otvorenosti hnutie pozvalo nových ľudí a vygenerovalo nové osobnosti. Politika KDH sa musí viac orientovať na občanov a menej na funkcionárov. Očakávam, že svojím odstúpením napomôžu k obnove aj tí regionálni lídri, ktorí neobstáli pred voličmi a prepadli vo voľbách”.
Na otázku, kto by mohol byť predsedom hnutia, Ján Figeľ odpovedal, že jeho dôveru má Milan Majerský, pokiaľ sa bude o pozíciu uchádzať a Renáta Ocilková, pokiaľ prejaví záujem uchádzať sa o pozície v predsedníctve.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Proces vytvorenia jedného centrálneho depozitára na Slovensku naberá reálne kontúry Predstavenstvo spoločnosti Philip Morris ČR a.s. oznamuje, že valné zhromaždenie akcionárov bude rozhodovať mimo svoje zasadnutia (tzv. per rollam), oznamuje finančné výsledky za celý rok 2020 a návrh na rozdelenie zisku spoločnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.