Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

FIGEĽ: Ak je rozmanitosť vnímaná ako problém, je to zdroj konfliktu

BRATISLAVA 11. októbra – Podpredseda Národnej rady a predseda KDH Ján Figeľ sa na pozvanie Dr. Wernera Fasslebenda, prezidenta politickej akadémie rakúskej ľudovej strany a AIES (rakúsky inštitút pre európsku a bezpečnostnú politiku) 10. októbra 2012 vo Viedni zúčastnil medzinárodnej konferencie International Sudan – South Sudan Forum.
Ján Figeľ bol zároveň jedným z otvárajúcich rečníkov tejto konferencie spolu s ministrom zahraničia Sudánu Ali Ahmed Kartim, ministrom hospodárstva, priemyslu a investícií Južného Sudánu Garang Diing Akuongom, ministrom zahraničia Rakúska a vicepremiérom Michaelom Spindeleggerom.
„Pomoc Európskej únie je v oblasti infraštruktúry, v humanitárnej oblasti, ale najpotrebnejšia pomoc je v oblasti edukácie, výchovy mladých ľudí, ktorých je najmä v Južnom Sudáne, kde je 90 % obyvateľov pod hranicou chudoby, viac ako 50 %,” uviedol podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Ján Figeľ v otváracej reči.
Ľudia do 18 rokov tvoria v Južnom Sudáne 51 % populácie. Južný Sudán, Keňa a Afganistan patria medzi tri slovenské zahraničné, rozvojové aktivity. Slovensko investovalo cez rozvojové aktivity a prostredníctvom rôznych neziskových aktivít v Južnom Sudáne od roku 2007 viac ako 2,5 mil eur. „Ak sa spája pomoc nielen finančne, ale aj ľudsky, tak sa dosahujú zmeny, napríklad pri zavádzaní základného vzdelávania, odstraňovaní negramotnosti, pri etablovaní a vytváraní základnej zdravotnej infraštruktúry, ale aj pri vytváraní vzťahov medzi inštitúciami u nás a v Južnom Sudáne. Toto považujem za príspevok zo Slovenska ako člena Európskej únie. Potrebujeme vzájomné stratégie, aby boli účinné, aby neboli byrokratické, mrhaním pomoci, ale efektívne využitou podporou,“ zdôraznil líder kresťanských demokratov.
V závere príhovoru Ján Figeľ spomenul africké príslovie, ktoré znie: „ak chceš bežať rýchlo, choď sám, ak ďaleko, choď spolu.“ Poukázal tým na citlivé vzájomné vzťahy medzi Sudánom a Južným Sudánom. „Ak je rozmanitosť vnímaná ako problém, je to zdroj konfliktu, ak je vnímaná pozitívne, je zdrojom spoločného rastu a prosperity, ” dodal Ján Figeľ.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Po čom ženy túžia – zdravie a krása? Oznámenie o rezignácii Jána Figeľa z postu predsedu KDH

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.