Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Fico nezruší zníženie DPH – denník SME klamal

BRATISLAVA 26. júla – Denník SME v dnešnom vydaní v článku pod názvom „Za Fica nižšia DPH nebude“ klamal. V súvislosti so zákonom, na základe ktorého má v prípade zníženia deficitu verejných financií pod 3% DPH klesnúť z 20 na 19%, denník uviedol: „Premiér povedal, že zmení zákon, aby nemusel dodržať sľub bývalej vlády“.
Predseda vlády nikdy o zmene zákona nehovoril. Naopak, stále platí oficiálny postoj vlády, opakovane potvrdený v uplynulom období ministerstvom financií, že dodrží spomínaný zákon. Teda, ak deficit v tomto roku klesne pod 3 % HDP, zníži sa aj DPH. Úrad vlády SR požiadal denník SME o uverejnenie opravy nepravdivého výroku.

Erik Tomáš
riaditeľ Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Žijeme v zlých, prašivých časoch. Toto je Karneval krýs Maurice Maeterlinck: MODRÝ VTÁK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.