Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Eurovízia vo Viedni bude po prvý raz ekologickým podujatím

BRATISLAVA 15. mája (WBN/PR) – Pesničková súťaž Eurovízia vo Viedni bude po prvý raz vo svojej 60-ročnej histórii organizovaná ako ekologické podujatie. Od príchodu hostí a účastníkov, cez dopravu až po catering bude populárna medzinárodná súťaž realizovaná ako efektívna a ekologická akcia, v súlade so všeobecne platnými normami životného prostredia.

Viedenskí organizátori a mesto chce udržať záťaž CO2, ktorá vznikne v dôsledku Eurovízie, na čo najnižšej úrovni. Predovšetkým sa zamerajú na šetrné zaobchádzanie so zdrojmi – elektrický prúd bude zabezpečený v celom rozsahu z verejnej siete, ktorá je šetrná k životnému prostrediu. Vstupenky na šou do Stadthalle budú platiť zároveň aj ako cestovné lístky na verejnú dopravu vo Viedni. Na živé premietanie a sprievodné podujatia v eurovíznej dedinke na Radničnom námestí majú viedenskí cyklisti k dispozícii špeciálne strážené stanovištia V neposlednom rade sa podľa motta jubilejnej Eurovízie, premosťovania, nezabúda ani na bezbariérový prístup.

V oblasti cateringu je dôraz kladený na regionálne produkty a biopotraviny z domáceho Rakúska. Ďalším významným kritériom je minimalizácia vzniku odpadu a z tohto dôvodu sa nápoje budú podávať výhradne vo vratných pohároch, k dispozícii bude aj zdarma voda z pitných fontánok. Aj na servírovanie jedla sa bude využívať klasický riad a príbor. V okolí Stadthalle a v eurovíznej dedinke na Radničnom námestí budú k dispozícii odpadkové koše na triedený odpad.

Celý systém prvej ekologicky organizovanej Eurovízie vo Viedni je zdokumentovaný a vytvára tak štandardy udržateľnosti pre ďalšie ročníky pesničkovej súťaže či iné veľké podujatia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vo Viedni odštartoval jubilejný 60. ročník Eurovízie Posledná šanca získať vstupenky na Eurovíziu vo Viedni

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.