Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. mája 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Vo Viedni odštartoval jubilejný 60. ročník Eurovízie

BRATISLAVA 18. mája – Jubilejný 60. ročník Eurovízie, po víťazstve Conchity Wurstovej v pesničkovej súťaži uplynulý rok, hostí od 18. do 23. mája susedná Viedeň. Eurovízia pod mottom „premosťovania“ bude oslavou nielen hudby, ale i tolerancie a ľudského porozumenia.

Fanúšikov očakáva vo viedenskej Stadthalle spolu deväť šou, vrátane finále. Druhým centrom diania sa stane Radničné námestie v centre mesta, kde dnes večer otvoria Eurovíznu dedinku pre fanúšikov, turistov a priateľov hudby z celého sveta. Už včera sa na červenom koberci na námestí predstavili účastníci Eurovízie a ďalší pozvaní hostia, ktorých slávnostne na radnici privítal viedenský primátor Michael Häupl. Až do samotného finále, 23. mája nájdu na Radničnom námestí fanúšikovia pavilóny s prezentáciou účastníckych krajín Eurovízie 2015 ako aj fanúšikovskú zónu s bohatým programom.

Eurovízna dedinka s kapacitou až 20.000 ľudí prinesie tematické dni, vystúpenia účastníkov pesničkovej súťaže i rodinný program. Súčasťou dnešného slávnostného otvorenia bude aj módna prehliadka, prezentujúca módu začínajúcich i renomovaných návrhárov zo zúčastnených krajín. Pod heslom Haló Viedeň. Európa vitaj! sa štyridsať účastníckych krajín bude prezentovať v pavilónoch jednotlivých krajín na námestí pred radnicou. Podujatie spájajúce národy doplnia kulinárske špeciality z Rakúska. Chýbať nebude samozrejme verejné premietanie jednotlivých šou naživo.

Prenosy eurovíznej súťaže budú môcť sledovať záujemci aj na iných miestach. Jedným z nich je Euro Fan Café, ktoré sa od včera zmenilo na miestom stretnutí oficiálneho fanklubu Eurovízie i fanúšikov. Verejné premietania a zábavu poskytne aj Club Pratersauna, pod taktovkou rádia FM4 či nákupné centrum Wien Mitte s rádiom Radio Wien ako aj ďalších 15 lokalít v meste.

V rámci pesničkovej súťaže sa vo Viedni konajú najrôznejšie podujatia či párty, medzi inými aj nekonvenčný príspevok karikaturistu, spisovateľa Texa Rubinowitza, zanieteného fanúšika Eurovízie, ktorý v Leopoldovom múzeu pod titulom The Null-Pointers vystavuje portréty 34 účastníkov pesničkovej súťaže, ktorých výkony porota neohodnotila ani jediným bodom. Humorne ladená je prezentácia o rozmanitej, šesťdesiatročnej histórii rakúskych interpretov súťaže Eurovízie vo viedenskom Dome hudby. Výstava ponúka obrazový a zvukový materiál, zapožičané osobné predmety a špeciálny eurovízny video-jukebox.

Vyvrcholením Eurovíznej pesničkovej súťaže vo Viedni bude samotné finále, ktoré s napätím očakávajú fanúšikovia po celom svete a ktoré rozhodne aj o dejisku nasledujúceho ročníka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád Láska neraz príde, aj keď ju nečakáme… Romanca Dom druhých šancí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.