Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Dušan Čaplovič: Zamestnancom školstva patrí moja úprimná vďaka

BRATISLAVA 28. júna – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič v súvislosti s ukončením školského roka 2012/2013 ďakuje učiteľom aj nepedagogickým zamestnancom školstva za odvedenú prácu, aktivity, energiu a odhodlanie, ktoré v tomto školskom roku odovzdávali deťom, žiakom a študentom.
„Dnes sa opäť symbolicky zatvárajú brány končiaceho školského roka a prichádza obdobie letných prázdnin, zaslúženého odpočinku a regenerácie síl na ďalšie vzdelávanie či prácu za katedrou. Preto chcem úprimne poďakovať tým, ktorí to najlepšie zo seba dokázali odovzdať našim deťom, žiakom a študentom,“ uviedol minister Dušan Čaplovič. Ako ďalej zdôraznil: „Veľmi dobre poznám vašu prácu a je mojou povinnosťou všestranne skvalitňovať prostredie, v ktorom formujete naše deti a vnúčatá ako jedinečné osobnosti s túžbou po vzdelávaní a lepšom živote. Nielen ja, ale aj naša vláda si uvedomuje, že školstvo je kľúčovým pilierom spoločnosti, ktorý potrebuje rásť. Aj preto sme v čase, kedy sa zmrazujú, prípadne znižujú platy vo verejnom sektore, dokázali zvýšiť mzdu pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom o 5 % a naďalej pokračujeme v úsilí o skvalitňovanie nášho vzdelávacieho modelu.“ Podľa slov ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vďaka patrí nielen pani učiteľkám a učiteľom, ale aj nepedagogickým kolegom, pretože vďaka ich práci a obetavosti sú školy skutočne druhým domovom našich detí. „Uvedomujem si, že tí, ktorí nechcú kvalitu, pozitívnu zmenu, či plávajú po povrchu, navrhujú jednoduché a populistické riešenia. Často egoistické, ktoré nechápu súčasný morálny a ekonomický prepad v celom svete, vrátane Slovenska, a nezohľadňujú potrebu konsolidácie finančných zdrojov,“ dodáva minister.
Rezort školstva práve preto v tomto školskom roku prichádzal so zmenami, ktoré sledujú kvalitu výučby, spokojnosť pedagogického stavu a napokon aj radosť rodičov. Viem, že žiaden úspech, hlavne v školstve, nepríde okamžite. Ale v dobrej viere a po konzultáciách s učiteľským zborom i zriaďovateľmi prichádzame s riešeniami, ktoré sledujú kvalitu, spokojnosť a efektivitu. „Zamestnancom školstva, deťom, žiakom i študentom želám leto plné pohody, aby toto obdobie bolo pre každého z vás obdobím oddychu, načerpania síl a novej energie,“ hovorí minister Dušan Čaplovič.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Cestovatelia, pozor! Bratislavské letisko prináša ďalšiu luxusnú novinku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.