Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Denník SME dnes vyslovene klamal. Predseda vlády žiada ospravedlnenie

BRATISLAVA 21. júna – Denník SME sa dnes v článku pod názvom „Fico by obmedzil súťaže“ dopustil vysloveného klamstva a zamlčiavania faktov. Profesionálne zlyhanie je o to vážnejšie, že sa tak stalo na titulnej strane. Autori článku doslova uviedli, že zmenu v zákone o núdzových zásobách ropy, ktorá by mala v určitých prípadoch umožniť Správe štátnych hmotných rezerv bez vypísania tendra nakupovať komodity „navrhol premiér Fico“, či dokonca, že priamo „premiér prišiel na vládu“ s touto zmenou. Pravda je ale taká, že spomínanú novelu zákona predložila do legislatívneho procesu, teda na Legislatívnu radu vlády SR, ako aj na rokovanie vládneho kabinetu Správa štátnych hmotných rezerv.
Navyše denník SME zverejnil tento článok bez toho, aby oslovil otázkami predsedu vlády a čo je ešte závažnejšie, odignoroval premiérove verejné vyhlásenia, ktoré k tejto téme mal na tlačovej besede už v stredu, teda dva dni pred uverejnením predmetného článku. Na nej presne vyhlásil: „Na to je, pán redaktor, diskusia v parlamente, aby sa prípadné nezrovnalosti alebo otázky zodpovedali. Pokiaľ viem, bolo postavených niekoľko otázok a minister financií a podpredseda vlády požiadal o to, aby sa o tomto návrhu zákona rokovalo a hlasovalo až na budúci týždeň. Pravdepodobne aj potrebuje ministerstvo financií spoločne so štátnymi hmotnými rezervami a ďalšími zvážiť, že či niektoré ustanovenia sú také, ktoré môžu vyvolávať otázky. Ak sa ukáže, že to nie je dobré, dá sa to kedykoľvek zmeniť. Viem, že minister financií to momentálne skúma.“
Z vyššie uvedeného vyplýva, že predseda vlády nielenže nenavrhol spomínanú výnimku, ale naopak, vyslovil o nej pochybnosti. Napriek tomu denník SME dnes publikoval článok, v ktorom ho lživo obvinil z tejto iniciatívy. Žiadame preto denník SME aby uviedol veci na pravú mieru a zároveň sa predsedovi vlády ospravedlnil.

Erik Tomáš, riaditeľ Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Originálny historický príbeh plný mytológie a tajomstiev. Zabudnutý palác Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.