Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Ďalšia lastovička v plnení akčných plánov –  nový obecný podnik v Gemeri

BRATISLAVA 1. decembra – Celozrnné, bezlepkové, závarkové, prílohové – takéto cestoviny z dielne obecného podniku v obci Gemer sa už čoskoro môžu ocitnúť na tanieroch obyvateľov južného Gemera, ale aj napríklad v tamojších školských jedálňach. Obecný podnik Gemer vytvorí päť pracovných miest a zamestná aj znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Vďaka manažérskym zručnostiam starostu obce Zoltána Jankóšika začala obec tohto roku stavať novú budovu z vlastného rozpočtu, v ktorej budú výrobné priestory, skladovacie priestory a sociálne zázemie pre zamestnancov obecného podniku. Potrebná technológia na výrobu, sušenie a balenie cestovín bude zakúpená v roku 2017 z regionálneho príspevku pre okres vo výške 23 000 eur, pričom ďalších spolu 42 000 eur bude poskytnutých v roku 2018 a 2019: http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=3209907&l=sk.

Zamestnanci budú spočiatku platení z finančného príspevku, ktorý poskytne Okresný úrad práce z národného projektu Cesta na trh práce, aktivita č. 2: Podpora vytvárania pracovných miest pre znevýhodnených UoZ v sociálnych podnikoch pracovnej integrácie a následne z vlastných ziskov obecného podniku.

V Akčnom pláne okresu Revúca, ktorý schválila vláda SR v septembri minulého roku, je plánované vytvorenie šiestich sociálnych podnikov v okrese. Obecné podniky a obecné sociálne podniky predstavujú veľkú výzvu pre miestnu samosprávu: nová verejná politika vyrovnávania regionálnych rozdielov doslova prizýva mestá a obce k spolupráci v oblasti riešenia nezamestnanosti a vytvárania nových pracovných miest.

Úrad vlády SR – sekcia regionálneho rozvoja
www.vlada.gov.sk

K téme

Grantový program dm Školy na zelenú opäť poskytne školám financie na inštaláciu fotovoltických panelov Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.