Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

BSK: Experti z OECD na pôde Bratislavskej župy

BRATISLAVA 4. apríla – Bratislavský samosprávny kraj navštívili experti z OECD. Návšteva sa uskutočnila v rámci celosvetového projektu zameraného na zlepšenie kvality a efektívnosti vzdelávania v jednotlivých krajinách. „Cieľom projektu je zmonitorovať súčasný stav školského systému z perspektívy hodnotenia a tiež zistiť, ako sa dajú zefektívniť metódy hodnotenia, aby sa zlepšili výsledky žiakov základných a stredných škôl v krajine,“ priblížil župan Pavol Frešo. Na projekte participuje 24 krajín, na Slovensku je realizátorom Národný ústav certifikovaných meraní.
Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia zriaďovateľov základných a stredných škôl, štátnej správy, školskej samosprávy, teda všetci tí, ktorí vedia poskytnúť čo najobjektívnejší obraz o školstve v regióne. Na stretnutí boli prítomní okrem zástupcov BSK aj prednosta Krajského školského úradu Pavol Škovránek, podpredseda Územnej školskej rady Bystrík Hollý, riaditeľka Školského inšpekčného centra Marta Valašíková, vedúce oddelenia školstva z mestských častí Petržalka a Ružinov.
„Veríme, že projekt bude aj vďaka aktivite Bratislavskej župy úspešný a že jeho výsledky budú prínosné pre školský systém nielen z celoslovenského hľadiska, ale aj z regionálneho,“ dodal župan Pavol Frešo.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Ako si mám nájsť lekára? Union ponúka praktický prehľad, ktorý poistencom pomôže s hľadaním špecialistov i obvodných lekárov Cena ITAPA 2023 opäť hľadá najlepšie projekty. Príďte na ITAPA prezentovať svoj zaujímavý projekt alebo riešenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.