Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. augusta 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

AGRO: Agrorezort zafinancuje rekonštrukciu 180 km ciest II. a III. triedy

BRATISLAVA 23. augusta –

Zrekonštruuje sa 180 km ciest II. a III. triedy

Z 24 projektov schválených 22 projektov po celom Slovensku

Z vyčlenených 140 miliónov na túto výzvu boli predložené žiadosti za 78,4 miliónov (zo zdrojov EÚ), ešte stále je možnosť podať projekty

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyhodnotilo prvé dve kolá žiadostí o príspevky z fondov EÚ na rekonštrukciu a modernizáciu ciest II. a III. triedy. Schválených bolo 22 projektov na celom Slovensku, z ktorých bude zrekonštruovaných alebo zmodernizovaných 180 kilometrov regionálnych ciest.

„Každý, kto jazdí autom po Slovensku, vie, že stav mnohých regionálnych ciest nie je dobrý. Kvalitu života na vidieku musíme zlepšovať. V dvoch kolách Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sme schválili 22 kvalitných projektov. Obyvatelia tak budú jazdiť po 180 kilometroch zrekonštruovaných regionálnych ciest,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná.

Výzvu na predkladanie žiadostí vyhlásilo MPRV SR v novembri 2016. Zameraná je na zlepšenie dostupnosti k medzinárodnej cestnej sieti TEN-T a cestám I. triedy s dôrazom na rozvoj multimodálneho dopravného systému. Patria sem rekonštrukcie a modernizácie ciest II. a III. triedy a príprava projektovej dokumentácie. Podporené budú projekty, ktoré vytvoria prepojenie na infraštruktúru siete TEN-T, riešia úzke miesto v cestnej doprave, vytvoria spojnicu pre verejnú osobnú dopravu, či zvýšia bezpečnostné a modernizačné parametre cestnej komunikácie. Oprávnenými žiadateľmi sú vyššie územné celky a mestá Bratislava a Košice.

„V prvom kole, ktorého uzávierka bola vo februári 2017, nám bolo doručených celkovo 17 žiadostí o nenávratné finančné prostriedky v celkovej sume 69,83 miliónov eur, ktoré pokryjú zdroje EÚ. Do druhého kola s uzávierkou v máji 2017 prišlo 7 žiadostí v sume 18,7 milióna eur. Podporili sme v oboch kolách spolu 22 projektov,“ upresňuje Marek Mitošinka, generálny riaditeľ sekcie programov regionálneho rozvoja MPRV SR.

Po vyhodnotení prvých dvoch kôl zo sumy 140 miliónov eur ešte stále zostáva k dispozícii takmer 66 miliónov eur. Uzávierka 3. hodnotiaceho kola výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky (ŽoNFP) je 31. augusta 2017. Dôležitá je najmä pripravenosť projektov.

Cieľom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) je prispieť k zlepšeniu kvality života a zabezpečiť udržateľné poskytovanie verejných služieb regiónov, miest a obcí. IROP má šesť prioritných osí: bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám, mobilizácia kreatívneho potenciálu v regiónoch, zlepšenie kvality života v regiónoch s dôrazom na životné prostredie, miestny rozvoj vedený komunitou a technická pomoc. Vyhlásených bolo doteraz 20 výziev v celkovej alokácii 934 miliónov eur.

Michal Feik, odbor komunikácie a marketingu

K téme

Stredná odborná škola veterinárna v Nitre Export slovenských potravinárov sa vďaka tejto spoločnosti za päť rokov zdvojnásobil

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.