Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

ACCA a IMA umožní svojim členom vzájomne získavať tituly

BRATISLAVA 25. júla – ACCA (Asociácia certifikovaných účtovníkov) a IMA® (Institute of Management Accountants) vyhlásili novú strategickú iniciatívu pre finančnú profesiu s názvom Vodcovské schopnosti a výkonnosť vo financiách.

Táto iniciatíva bola oficiálne vyhlásená na každoročnom stretnutí členov IMA pri príležitosti zahájenia jej Výročnej konferencie a expozície v New Orleans. ACCA a IMA takisto podpísali Dohodu o vzájomnom uznávaní (MRA), schválenú Správcovskou radou IMA a Radou ACCA.

Dohoda o uznávaní, podpísaná pri príležitosti ročného výročia strategického partnerstva ACCA a IMA, umožňuje členom obidvoch organizácií pri splnení určitých náležitostí a po dôkladnej analýze obsahu a kurikula, jasnú cestu k titulom tej druhej organizácie CMA (Certifikovaný účtovník pre manažment) od IMA či profesionálne členstvo v ACCA.

V rámci iniciatívy Vodcovské schopnosti a výkonnosť vo financiách podporí ACCA a IMA rozvoj kariérnych cieľov finančných riaditeľov (CFO) a ďalších ambicióznych profesionálov a to prostredníctvom celého radu nástrojov:

• Nové spoločné internetové stránky – www.roleofcfo.com – materiály pre finančných lídrov so správami, výskumami a postrehmi od ACCA a IMA. Tato online platforma poskytuje súčasným finančným riaditeľom, aj tým, ktorí na túto pozíciu ašpirujú, celú sadu nástrojov, ktoré ich podporia v cieli posilniť vodcovské schopnosti a výkonnosť v rámci celého finančného týmu.

• CFO Pathways – správa z výskumu, ktorý pokrýva budúcnosť práce finančného riaditeľa, ich role a meniace sa kariérne voľby.

• Celoživotné profesijné vzdelávanie – zdroje, ktoré sa zameriavajú na vodcovské schopnosti a výkonnosť vo financiách: články, webináre, videa, „CFO Insights“ a e-vzdelávacie kurzy od cenami ovenčeného prevádzkovateľa www.accountingcpd.net

Prezident ACCA Barry Cooper k tomu povedal: „Renomé obidvoch našich organizácií odpovedá úsiliu, ktoré venujeme náročnému školeniu a jeho výsledkom sú slušní, seriózni a výkonní členovia. Vieme, čo vedie k úspechu finančného riaditeľa a finančného týmu. Dnešné oznámenie zahrnujúce i pružné cesty ku skúškam obidvoch našich organizácií a zaujímavým materiálom pre finančných riaditeľov svedčia o tom, že nám záleží na udržateľnom úspechu organizácií.“

Predseda IMA John Macaulay k tomu dodal: „ACCA a IMA dohromady zastupujú 653 000 členov a kandidátov s unikátnou globálnou sieťou 89 kancelárií a centier po celom svete vrátane viac než 200 miestnych pobočkových komunít. Po dnešnom oznámení máme príležitosť preukázať našej profesii globálne ešte väčšiu službu a podporovať pri tom finančných riaditeľov i tých, ktorí na tento post ašpirujú.“

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Nálada na trhoch v strednej Európe sa zlepšuje Prevádzkovým riaditeľom Ringieru a Azet.sk Martin Troják

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.