You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
27. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Cena diaľničných známok zostáva rovnaká aj v roku 2018

BRATISLAVA 27. septembra –

Tak, ako v roku 2017, aj v nasledujúcom roku zostávajú ceny a platnosť elektronických diaľničných známok nezmenené. Rozhodol o tom minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek. Vodiči si môžu zakúpiť ročnú diaľničnú známku v hodnote 50 eur, mesačnú (30-dňovú) diaľničnú známku za 14 eur a 10-dňovú diaľničnú známku za 10 eur. Ročná diaľničná známka platí od 1. januára 2018 do 31. januára 2019.

„Rozhodli sme sa, že zachováme rovnakú cenu za používanie diaľnic, a to napriek rozšíreniu diaľničnej siete. Zostávame tak krajinou, ktorá má najlacnejšie ceny diaľničných známok v regióne. Príjmy zo spoplatnenia diaľnic využívame pri rozvoji cestnej infraštruktúry, “ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Národná diaľničná spoločnosť aktuálne spravuje približne 790 kilometrov diaľnic, rýchlostných ciest a vymedzených úsekov ciest 1. triedy. V tomto roku sme pre motoristov otvorili 23 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest. V priebehu novembra plánujeme sprístupniť úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno v dĺžke 4,2 kilometra. Pri úhrade diaľničnej známky v elektronickej podobe je potrebné, aby vodiči udali správne a úplne potrebné údaje, vrátane evidenčného čísla vozidla a následne si ich aj skontrolovali.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.