Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Zvýšte si aj v novom roku zisk z podnikania

BRATISLAVA 5. novembra – Dôležitým faktorom pre živnostníkov bude neustále sledovanie výdavkov. Na ich základe sa dokážu rozhodnúť, či je pre nich výhodnejšie uplatňovať si paušálne alebo reálne výdavky. Keďže sa majú zvýšiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne a fyzickým osobám s vyšším príjmom má stúpnuť daň z 19 % na 25 % a paušálne výdavky sa obmedzia na 5040  ročne, bude veľmi dôležité mať svoje účty pod dohľadom.

Výborným riešením pre prehľad nákladov v podnikaní je online ekonomický systém SuperFaktúra.sk. Živnostníci si v ňom jednoducho a prehľadne dokážu zaznamenávať svoje príjmy a výdavky, vystavovať faktúry a viesť štatistiky.

Vďaka tejto online aplikácii, môžu mať malí podnikatelia prehľad o aktuálnom stave ich podnikania ako aj o výške daní kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Nemusia viac vyvolávať svojmu účtovníkovi, aby sa dozvedeli ako na tom sú.

SuperFaktúra dokonca ponúka živnostníkom uplatňujúcim si paušálne výdavky, ktorí vedú svoju agendu cez SuperFaktúru, vypracovanie daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb zdarma.

V závislosti od výšky príjmov a výdavkov, odporúčajú niektorí odborníci živnostníkom zmeniť právnu formu na spoločnosť s ručením obmedzeným. Ak sa pripravované zmeny v danom znení v zákone o dani z príjmov naozaj schvália a živnostník sa rozhodne prejsť na s.r.o., SuperFaktúra sa ľahko prispôsobí.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Raketový rast cien naštrbil ochranu bytov aj domov Aby nám platby kartou na dovolenke nespôsobili prievan v peňaženke

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.