Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Zvýhodnená pôžička pre študentov informatiky

BRATISLAVA 25. októbra – VÚB banka v spolupráci s Neziskovou organizáciou Aptech Europe ponúka záujemcom o vzdelanie v IT oblasti zvýhodnenú Flexipôžičku na financovanie vzdelávacieho programu Aptech Certified Computer Professional (ACCP). Úver so zvýhodnenou úrokovou sadzbou získajú študenti bez poplatku za vedenie úverového účtu a aktuálne aj bez poplatku za poskytnutie úveru.

VÚB banka v spolupráci s Neziskovou organizáciou Aptech Europe rozširuje možnosti financovania štúdia. Študenti kariérneho vzdelávacieho programu ACCP a bakalárskeho štúdia v odbore Aplikovaná informatika na Fakulte informatiky Paneurópskej vysokej školy v kombinácii s kariérnym programom ACCP môžu získať zvýhodnenú Flexipôžičku pre študentov. Podmienkou scohváleniaschválenia úveru je predloženie potvrdenia záujmu o štúdium vystaveného Neziskovou organizáciou Aptech Europe.

Úverom je možné prefinancovať školné za celé trvanie štúdia. Jednotnú úrokovú sadzbu 7,9% ročne si záujemca môže znížiť ešte o jedno percento, ak má výborný prospech, vykonáva dobrovoľnícku činnosť alebo sa zapojil do nejakej mimoškolskej aktivity (ŠVOČ, vedecký grant, zahraničný študijný pobyt). Splácanie si môžu študenti rozložiť až na 6 rokov, pričom počas celej doby splatnosti majú vedenie úverového účtu zadarmo.

„Okrem bezplatného vedenia úverového účtu majú záujemcovia o Flexipôžičku pre študentov štandardne nárok na polovičnú zľavu z poplatku za poskytnutie úveru. V rámci aktuálnej kampane im ho však odpustíme v plnej výške,“ hovorí Melinda Péková, vedúca oddelenia úverov VÚB banky. Úver je štandardne poskytovaný bez zabezpečenia.

Nezisková organizácia Aptech Europe ponúka certifikované štúdium v oblasti informačných technológií. Študenti môžu študovať buď samostatný dvojročný vzdelávací program ACCP, ktorý v rámci neformálneho štúdia pripravuje špecialistov na základe praktických požiadaviek IT spoločností alebo vzdelávací program ACCP v kombinácii s bakalárskym štúdiom v odbore Aplikovaná informatika na Fakulte informatiky Paneurópskej vysokej školy. „Cieľom kombinovaného študijného programu v odbore Aplikovanej informatiky je odstrániť dlhodobý nesúlad medzi požadovanými parametrami pri prijímaní absolventov do zamestnania a nedostatkom praktických zručností uchádzačov. Našou snahou je pripravovať kvalifikovaných IT odborníkov a tomu prispôsobujeme aj náš študijný plán, ktorý vychádza z aktuálnych potrieb IT spoločností,“ povedal Tomáš Božik, riaditeľ Neziskovej organizácie Aptech Europe.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnym držiteľom ocenenia Banka roka od časopisu Trend a podľa magazínu Global Finance patrí, ako jediná slovenská banka, medzi najbezpečnejšie banky strednej a východnej Európy. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

XTB ponúka vyššie úroky z neinvestovaných prostriedkov a uľahčuje začiatky v investovaní Lyžiarske stredisko Malinô Brdo plánuje otvoriť zimnú sezónu skôr

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.