Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Združenie žien SDKÚ-DS vyzýva ženy na Slovensku

BRATISLAVA 30. októbra – Líderky Združenia žien SDKÚ-DS s pohnutím sledujú osudy svojich kolegýň od Afganistanu až po Sýriu, ktoré sa aktívne snažia zastaviť nezmyselné konflikty a bojujú za možnosti vzdelávania žien a dievčat ako prvého predpokladu pre aktívnu účasť žien pri riešení problémov svojich krajín.
Sme v duchu s postrelenou malou Malalou, ale aj Maryam Rajavi a desiatkami žien, ktoré sa s nasadením vlastného života snažia presadiť dôstojné podmienky života a rozvoja žien v 21. storočí.
V modernom svete je nepredstaviteľné, aby ženám bola upieraná rovnosť príležitostí a možnosť vzdelávania. Na pozadí ich osudov si uvedomujeme, že hoci na Slovensku tiež riešime mnoho problémov, v porovnaní s ich ťažkosťami a nebezpečenstvom, ktorému čelia, záleží len na našej energii, aktivite a presvedčení, aby sme dosiahli ciele, ktoré si stanovujeme.
Vyzývame všetky ženy na Slovensku – buďme solidárne s našimi kolegyňami v konfliktných oblastiach sveta a pripájajme sa k tlaku na medzinárodné organizácie, aby sme ich aspoň takto ochránili.

Magda Vášáryová
predsedníčka Združenie žien SDKÚ-DS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Jubilejný 20. ročník súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2023 V dm ani menštruácia nie je tabu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.