Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. apríla 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Závery Valného zhromaždenia OTP Banky Slovensko

BRATISLAVA 13. apríla – Valné zhromaždenie OTP Banky Slovensko, a.s., ktoré sa konalo 12. apríla 2012 schválilo rozdelenie zisku vo výške 1 104 323,86 EUR vo forme prídelu do zákonného rezervného fondu (110 432,40 EUR, t.j. 10 % zo zisku) a nerozdeleného zisku (993 891,46 EUR).

Valné zhromaždenie schválilo Výročnú správu OTP Banky Slovensko, a. s. za rok 2011, vysporiadanie neuhradených strát z minulých rokov z kapitálového fondu a z nerozdeleného zisku z minulých rokov. Akcionári udelili predstavenstvu poverenie na zvýšenie základného imania najviac o 78,7 mil. EUR, poverenie bolo udelené na 5 rokov. Valné zhromaždenie taktiež schválilo návrh na zmenu stanov.

Externým audítorom banky na rok 2012 bude naďalej spoločnosť Deloitte Audit, s.r.o.. Ďalej Valné zhromaždenie zvolilo Ágnes Rudas, Sándora Patyiho a Pétra Beseho za členov dozornej rady. Ich funkcia členov dozornej rady vzniká dňa 12.4.2012.

Valné zhromaždenie vzalo na vedomie:
1. Správu predstavenstva o podnikateľskej činnosti spoločnosti a o stave jej majetku za rok 2011.
2. Správu dozornej rady spoločnosti k riadnej individuálnej účtovnej závierke za rok 2011 a návrhu na rozdelenie zisku za rok 2011 a vysporiadanie neuhradených strát z minulých rokov.
3. Správu audítora o výsledku overenia riadnej individuálnej účtovnej závierky za rok 2011.
4. Správu o činnosti dozornej rady spoločnosti za rok 2011.
5. Informáciu o obchodnom pláne a finančnom rozpočte spoločnosti na rok 2012
6. Informáciu o zvýšení základného imania spoločnosti v roku 2011 na základe rozhodnutia predstavenstva.

OTP Banka Slovensko, a.s.
OTP Banka Slovensko, a.s. je členom finančnej skupiny OTP Group. OTP Banka poskytuje služby v sieti 65 pobočiek na celom Slovensku a je univerzálnou bankou. Ponuka produktov a služieb je prispôsobená požiadavkám a náročnosti klientov. OTP Banka Slovensko, a.s. ponúka svoje produkty a služby fyzickým aj právnickým osobám. Portfólio služieb zahŕňa: depozitné služby, zmenárenské a pokladničné služby, úverové služby, platobný styk domáci i medzinárodný, poradenské služby, treasury a investičné služby.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Kto investoval do akcií v USA, získal 6-násobne viac ako v Európe, ukázala analýza brokera Wonderinterest Trading Talianska tlač bije na poplach. Poznáme podrobnosti antidemokratického plánu bruselských úradníkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.