Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júla 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Záujem o spotrebiteľské úvery rastie

BRATISLAVA 24. júla – Podľa štatistík spoločnosti CETELEM SLOVENSKO, objem poskytnutých spotrebiteľských úverov v prvom polroku 2013 medziročne rástol o 13%. Pritom nárast spoločnosť zaznamenala pri všetkých typoch poskytovaných úverov –Nákup na splátky Cetelem, Pôžička Cetelem a Kreditná karta Cetelem.

Najviac rástli účelové a bezúčelové pôžičky (16%), ktorých spoločnosť do konca júna 2013 poskytla v objeme viac ako 16 mil. EUR. Držitelia kreditných kariet čerpali viac ako 26 mil. EUR, čo predstavovalo 8 %-ný nárast oproti minulému roku. O tom, že Slováci stále radi využívajú nákup na splátky priamo v predajniach, svedčí 15%-ný rast oproti rovnakému obdobiu minulého roka, pričom si celkovo touto cestou požičali 19 mil. EUR.

Najčastejšie sa na splátky kupovali televízory a notebooky, na ktoré si klienti spoločnosti priemerne požičali 423 EUR. Obľube sa tešia aj bezúčelové pôžičky, z účelov dominujú rekonštrukcie a kúpa ojazdeného vozidla. Priemerná výška pôžičky sa pohybovala okolo 7 600 EUR.

Kreditné karty sa čoraz častejšie využívajú pri bežných nákupoch v potravinách alebo na čerpacích staniciach. Od začiatku roka 2013, viac ako 50% transakcii bolo realizovaných prostredníctvom POS terminálov, výbery z bankomatov tvorili viac ako 45% a internetové nákupy takmer 5%. Priemerný nákup uhradený kreditnou kartou Cetelem bol v hodnote 26 EUR, z bankomatu klienti jednorázovo vyberali v priemere 100 EUR.

O spoločnosti
CETELEM SLOVENSKO a.s. je úverová spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2000. Poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky, a to priamo, prostredníctvom obchodných partnerov alebo Internetu. Jej hlavný akcionár – BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, je členom bankovej skupiny BNP Paribas.

www.cetelem.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

BILLA získala za prevenciu očných porúch u detí cenu PROKOP 2023 Na Liptove budú majstrovská Slovenska v saunovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.