Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Zapojte sa do Svetového dňa hemofílie v sieti TESCO

BRATISLAVA 20. marca – Pri príležitosti Svetového dňa hemofílie organizuje Nadácia Tesco a TESCO STORES SR, a.s. spolu so Slovenským hemofilickým združením verejnú finančnú zbierku. Výťažok zbierky bude použitý na rehabilitačné pobyty pre hemofilikov – deti i dospelých spojenú s ich vzdelávaním, ktoré sú dôležitou súčasťou zmierňovania fyzických následkov tohto ochorenia. Ide o jedenásty ročník zbierky pre hemofilikov prebiehajúcej v sieti TESCO na Slovensku. Záštitu nad zbierkou prevzal známy slovenský hokejista Michal Handzuš.

Táto zbierka – tohto roku beží už piaty krát pod novým symbolom – „kráľovskou korunkou“, ktorý zišiel zo skutočnosti – faktu, že britská kráľovná Viktória je historicky najznámejšia prenášačka tejto choroby. Hemofilici sú teda považovaní za jej potomkov.

Zbierka bude prebiehať od 19. do 21. marca 2015, od štvrtka do piatka v čase od 15,00 do 20,00 hodiny a v sobotu v čase od 10,00 do 18,00 hod. v nepredajných priestoroch prevádzok TESCO na Slovensku. S prenosnou urnou sa budú v hypermarketoch a obchodných domoch TESCO pohybovať aktivisti, ktorí budú rozdávať letáčiky s informáciami o tom, čo je hemofília. Odborný text letáčikov pripravilo Slovenské hemofilické združenie. Prostredníctvom letáčika chce informovať verejnosť o problematike hemofílie.

Okrem toho v piatok dňa 20. marca 2015 sa uskutoční verejná zbierka aj v mestách a obciach na Slovensku, kde priamym dobrovoľným príspevkom do pokladničiek zbierky aktivistom Slovenského hemofilického združenia sa prispeje na účel zbierky.

Ďalšou možnosťou prispenia do verejnej finančnej zbierky je poslanie príspevku priamo na účet zbierky 3454 063 157/0200 .

Od 15. marca do 30. septembra 2015 je možné prispieť aj prostredníctvom zaslania SMS s textom: DMS HEMO na číslo 877. Cena Darcovskej SMS správy je 2 . Viac informácií na www.darcovskasms.sk

O priebehu a výsledkoch zbierky bude vydaná tlačová správa. Zbierka prebieha v obchodných domoch TESCO Nitra, Žilina, Košice, Prešov, hypermarketoch TESCO – Nitra, Žilina, Trenčín, Martin, Prešov, Piešťany, Poprad, Šaľa, Dubnica nad Váhom, Pezinok, Považská Bystrica, Nové Mesto nad Váhom, Kežmarok, Lučenec, Ružomberok, Prešov Vukov, Malacky, Snina, Žilina Obvodova, Košice nad Jazerom, Púchov, hypermarketoch Extra – Banská Bystrica, Bratislava Lamač, Bratislava Petržalka, Bratislava Zlaté Piesky, Košice, Spišská Nová Ves, Zvolen, supermarkete Tesco Kolárovo a obchodnom dome Tesco Košice.

VEREJNÁ ZBIERKA pri príležitosti Svetového dňa hemofílie je povolená Ministerstvom vnútra SR rozhodnutím pod číslom SVS-OVS3-2015/004635 zo dňa 26.01.2015 a zapísaná do registra zbierok pod registračným číslom zbierky 000-2015-004635.

Nebuďme ľahostajní. Pomôžme!!!

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Päť jednoduchých spôsobov, ako zviditeľniť a podporiť váš biznis Veľké jesenné upratovanie: na tieto veci nezabudnite

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.