Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Za vedenie účtu už nemusíte platiť, stačí používať kartu

BRATISLAVA 24. februára – Nedávny prieskum spoločnosti Master Card ukázal, že až 43 % ľudí využíva kartu na platenie dvakrát až trikrát týždenne, štvrtina opýtaných dokonca denne. Vďaka platbe kartou sa dá navyše šetriť.
Prieskum tiež ukázal, že viac ako 70 % majiteľov kariet uprednostňuje platbu kartou pred platbou v hotovosti. Ukazuje sa, že hotovosť v peňaženke postupne plnohodnotne nahrádza obľúbená platobná karta. Tento trend sa prejavil aj v ponuke bánk. Tie dávajú klientovi možnosť ušetriť nielen na výberoch z bankomatov, ale aj na poplatkoch za vedenie účtu. Napríklad online banka Zuno začiatkom mesiaca upravila podmienky pre účet Plus. Všetci aktívni užívatelia karty môžu mať svoj účet zadarmo, ak počas mesiaca vykonajú platby debetnou či kreditnou kartou vo výške 100 eur.

Účet zadarmo je účet otvorený online
Možnosť znižovať klientom poplatky alebo ich úplne zrušiť využívajú hlavne banky, ktoré fungujú bez pobočiek. Internetové banky majú oproti kamenným bankám tiež výhodu rýchlejšieho prístupu a nevyžadujú si osobnú návštevu pobočky. Klient si svoj účet môže založiť kedykoľvek a kdekoľvek, či už prostredníctvom online bankingu alebo mobilnej aplikácie. Stačí len prístup k internetu. To isté platí aj pre účet Plus v Zuno. Ten zahŕňa všetky bežné operácie, akými sú prijímanie a odosielanie domácich a SEPA platieb, zahraničné platby, trvalé príkazy, inkasá či SMS notifikácie, ktoré zabezpečujú prehľad o všetkých pohyboch na účte. Jediný rozdiel klient pocíti na poplatkoch, ktoré sa po podmienke mesačnej platby kartou dostanú na nulu.

Poistenie karty k účtu zadarmo
Banky ponúkajú možnosť pripoistiť si svoju kartu voči strate, krádeži, či zneužitiu. Mnoho klientov však o tejto možnosti nevie, alebo ju nevyužíva z toho dôvodu, že s dodatočným poistením sa často spájajú ďalšie poplatky. Práve táto služba však v prípade nešťastnej udalosti ušetrí klientom množstvo námahy a tiež ochráni ich financie. V Zuno však k účtu Plus získajú jeho užívatelia poistenie karty automaticky, bez akýchkoľvek iných poplatkov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Súkromná škola bez školného? ALMA privíta nových prvákov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.