Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Za hranicami privátneho bankovníctva

BRATISLAVA 13. novembra – V istom momente sa dokonca stáva jeho životným štýlom. Pri vyšších sumách, keď dochádza k štruktúrovaniu majetku, k jeho právnej či daňovej ochrane, sa dostávame za hranice privátneho bankovníctva, do sveta tzv. Wealth Managementu alebo inými slovami manažmentu bohatstva.

Wealth Management zahŕňa systematickú správu a zhodnocovanie majetku a finančné plánovanie. Vrchol správy bohatstva tvorí komplexná starostlivosť o rodinu a o majetok klienta, tzv. Family Office, ako aj servis v oblasti nástupníctva spoločnosti a dedenia majetku.

Osoby, ktoré patria do „klubu“ privátneho bankovníctva v J&T BANKE, zaraďujeme do troch skupín  High Net Worth Individuals (HNWI), Ultra High Net Worth Individuals (UHNWI) a Selected Individuals (SI). Rozdiel medzi nimi nie je ani tak v objeme majetku, čo je síce hlavný parameter kategorizácie, ako skôr v produktoch a službách, ktoré títo klienti požadujú.

MOŽNOSTÍ JE VEĽA, PRÍLEŽITOSTI LEN ZOPÁR

Investovanie je založené na dokonalom poznaní potrieb a očakávaní klienta, jeho životnej úrovne, ako aj externého prostredia. Ide o nepretržitý a zložitý proces, založený na spolupráci medzi klientom, privátnym bankárom a odborníkmi, s cieľom využiť príležitosti, ktoré ponúka trh, a navrhnúť riešenia, ktoré sú v súlade s potrebami a očakávaniami klienta.

Klienti, ktorí nemajú záujem aktívne sledovať dianie na svetových finančných trhoch, ale zároveň chcú mať istotu, že je o ich investície dobre postarané, využívajú správu portfólia. Portfólio manažér nastaví v spolupráci s klientom najvhodnejšiu investičnú stratégiu, na základe ktorej sú jeho financie riadené odborníkmi. Zvolená stratégia zodpovedá klientovým predstavám a požiadavkám a o finančných výsledkoch svojho portfólia je informovaný na pravidelnej báze.

Klienti majú popri investovaní do zmenkových programov, dlhopisov a do podielových fondov čoraz väčší záujem o alternatívne formy investovania. Zaraďujeme k nim investície do drahých kovov, do umenia atď. V prípade týchto investícií sa do popredia dostáva zberateľský aspekt. Klient totiž oceňuje nielen finančnú, ale aj estetickú a zberateľskú hodnotu investície. Ide o tzv. Passion Investments, teda investície z vášne, ktoré zároveň predstavujú vhodnú formu diverzifikácie majetku. Odporúčaný objem investície do alternatívnych foriem je 5 – 15 % z celkového portfólia.

RODINA NA PRVOM MIESTE

Privátne bankovníctvo je istou formou rodinného bankovníctva. Najvyššiu úroveň komplexnej správy majetku klienta a jeho rodiny predstavuje služba Family Office. Tím odborníkov v J&T BANKE sa stará o správu a zhodnocovanie majetku na multigeneračnej báze. Cieľom je na základe analýzy potrieb vytvoriť funkčný a dlhodobý koncept udržania a rozvoja rodinného bohatstva. Zabezpečuje najmä správu rodinného majetku a jeho dlhodobé zhodnocovanie, právnu ochranu, daňové plánovanie, poistenie majetku, výber súkromného lekára, správu dedičstva a iné.

V rámci služby Family Office čoraz viac klientov využíva servis v oblasti zdravotnej starostlivosti. Investícia do svojho zdravia a do zdravia svojej rodiny je nepochybne tá najdôležitejšia. Privátny bankár na požiadanie zabezpečí promptný prístup k špičkovej zdravotnej starostlivosti a k odborníkom.

AKO HĽADAŤ NÁSTUPNÍKA

V prípade, že majiteľ rodinného podniku prestáva byť v biznise aktívny, stáva sa opodstatnenou otázka nástupníctva. Vo všeobecnosti ide o proces dedenia, pri ktorom prechádza majetok súčasného majiteľa na oprávnenú osobu  nástupcu. Ide o špecifickú službu, ktorá je určená najbonitnejším klientom a založená na absolútnej dôvere a na osobnom vzťahu klienta a bankára.

Nástupníctvo je zložitý proces, ktorý zahŕňa nielen právne aspekty, ale dôležité je zohľadniť najmä predstavy majiteľa o ďalšom vývoji svojho podniku, resp. majetku. Mnohé zahraničné štúdie dokazujú, že ak nie je majetok dostatočne zabezpečený, vydrží dve, maximálne tri generácie. A dôvod? Potomkovia k nemu nemusia vždy mať taký silný vzťah, aký má jeho zakladateľ, ktorý ho roky budoval a zveľaďoval.

Klient spravidla presne vie, komu chce svoj majetok odovzdať a či pripadne jednej osobe, alebo bude rozdelený niekoľkým dedičom. Kladie dôraz na to, aby bol zabezpečený do budúcnosti, hoci sa už nebude naplno venovať svojim podnikateľským aktivitám, a zároveň, aby sa jeho majetok zachoval pre ďalšie generácie.

NAJVÄČŠÍM LUXUSOM JE VOĽNÝ ČAS

Klientom v J&T BANKE pomáhame nielen zachovať a zhodnotiť ich majetok, ale radíme im, aj ako si ho užiť. Odvoz privátnym lietadlom na operu do Milána, lístky na finále majstrovstiev sveta vo futbale, preteky F1 či šperk z limitovanej kolekcie? Všetko zabezpečí osobný Concierge.

Starostlivosť o súkromie klienta sa stala jednou z najdynamickejšie rozvíjajúcich sa služieb privátneho bankovníctva. Concierge poskytuje servis v oblasti cestovania, nakupovania, životného štýlu a voľného času. V rámci asistentských služieb zabezpečí zastupovanie klienta na aukciách, dražbu cez telefón, prípadne osobné zastupovanie na rokovaniach. Klientovi je k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Najväčším luxusom každého človeka je jeho voľný čas. Vďaka Concierge má klient viac času na svoj biznis, rodinu a blízkych. Servis Concierge je v podstate neohraničený a pripravený vyhovieť takmer akejkoľvek požiadavke klienta.

Autor: Ing. Andrej Zaťko
Riaditeľ J&T BANKY

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Remarque o neľudských podmienkach v koncentračnom tábore. Iskra života Najočakávanejšie fantasy tohto roka. Štvrté krídlo

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.