Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júla 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Výsledky priameho predaja v Európe za rok 2011

BRATISLAVA 6. júla – Priamy predaj poskytuje občanom unikátnu možnosť vlastného podnikania a pohodlného nakupovania vysoko kvalitných výrobkov. Celkový obrat firiem pôsobiacich v Európe v priamom predaji dosiahol v roku 2011 čiastky 17,8 mld. EUR. Tento obrat vytvorilo viac ako 11 mil. distribútorov, z čoho 84 % sú ženy. Tri najväčšie európske trhy priameho predaja sú Francúzsko s obratom 3,7 mld. EUR, Nemecko s 2,8 mld. EUR a Taliansko s 2,4 mld. EUR. Najčastejšie predávaným tovarom sú kozmetika a výrobky starostlivosti o telo, ktoré tvoria viac ako 36 % celkového obratu.

Obrat priameho predaja vo svete podľa štatistík Svetovej federácie priameho predaja WFDSA so sídlom vo Washingtone USA činil v roku 2011 viac ako 153 mld. USD a pôsobilo v ňom viac ako 91 mil. distribútorov.

V Českej republike vytvorili firmy priameho predaja v roku 2011 obrat 5,87 mld. Kč, pôsobilo v ňom viac ako 245 000 distribútorov a 406 zamestnancov.

Na Slovensku dosiahli firmy priameho predaja v roku 2011 obrat 93 mil. EUR, pôsobilo v ňom viac ako 110 000 distribútorov a 173 zamestnancov.

Pozn.: V roku 2011 bola uplatnená nová metóda zberu dát, takže do štatistík boli zahrnuté aj firmy, ktoré nie sú členmi združenia priameho predaja v jednotlivých krajinách. V Čechách je to Asociace osobního prodeje (www.osobniprodej.cz) na Slovensku Slovenské združenie priameho predaja (www.szpp.sk).

Viac o priamom predaji na:
www.seldia.eu
www.wfdsa.org

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

UNIQA je prvá zamestnávateľka s certifikátom Prvá pomoc pre duševné zdravie – jej zamestnanci sú vyškolení pomáhať ľuďom v duševnej nepohode Päť unikátnych gotických kostolov na Gemeri získa 500-tisíc eur na svoju obnovu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.