Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vypískali násilie páchané na ženách

BRATISLAVA 28. novembra – Úrad vlády SR ako správca programu Domáce a rodovo podmienené násilie financovaného z Nórskych grantov 2009 – 2014 zorganizoval začiatkom tohto týždňa otváraciu konferenciu pod názvom „Počúvame volania o pomoc“. Konferencia, ktorá oficiálne odštartovala implementáciu programu na Slovensku, sa uskutočnila v bratislavskom hoteli Bôrik pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchaného na ženách.
Keďže obdobie od 25. novembra do 10. decembra je v mnohých krajinách sveta venované aktivitám proti násiliu páchanému na ženách, konferencia významnou mierou upozornila práve na tento fenomén a nadchádzajúce dni občianskych aktivít.
Prítomným sa prihovorili domáci i zahraniční zástupcovia verejnej správy a mimovládnych organizácií pôsobiacich v tejto oblasti. Záver konferencie patril symbolickému vypískaniu tejto formy násilia, čím všetci účastníci vyjadrili svoj odmietavý postoj voči domácemu a rodovo podmienenému násiliu v spoločnosti.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Séria s Helen Graceovou pokračuje. Je tu novinka Vadí-nevadí Tipy a techniky, ako sa brániť násiliu, obťažovaniu a slovným útokom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.