Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie k 20. výročiu prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR

BRATISLAVA 17. júla – Pred 20 rokmi 17. júla 1992 sa začal proces nezvratného rozpadu Českej a Slovenskej Federatívnej republiky. Deklarácia o zvrchovanosti Slovenska bola výsledkom demokratických volieb v roku 1992. Legitímne zvolená politická reprezentácia prejavila vôľu nanovo definovať štátoprávne usporiadanie. Táto deklarácia bola základom vzniku Slovenskej republiky.
V podmienkach samostatnej republiky ukázali obyvatelia Slovenskej republiky svoju životaschopnosť a vyspelosť. V deväťdesiatych rokoch sa sami dokázali vysporiadať s hrozbou autoritatívneho režimu a vďaka modernizačným reformám na prahu 21. storočia urobilo Slovensko po mnohých rokoch obrovský krok dopredu. Najmä vďaka úsiliu SDKÚ-DS vo vtedajšej vláde sme sa ekonomicky pohli dopredu a stali sme sa plnoprávnymi členmi Európskej únie a Severoatlantickej
Ako jeden z prvých krokov vedúcich k novodobej modernej, slobodnej a demokratickej Slovenskej republike by sme si tento dátum mali pripomínať, bez ohľadu na to, kto vtedy hlasoval za alebo proti, a bez ohľadu na to, či sme dnes v opozícií alebo v koalícií. Mali by sme si pripomínať tak vznik Slovenskej republiky 1. januára 1993, ako aj vznik Československa 28. októbra 1918.
Vlastenectvo musí občanov Slovenska spájať, a nie rozdeľovať.

Pavol Frešo
predseda SDKÚ-DS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.