Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie J. Nagya k zastaveniu vyšetrovania v kauze Interblue

BRATISLAVA 8. októbra – Polícia zastavila vyšetrovanie vo veci nevýhodnej zmluvy štátu s Interblue, podaného na neznámeho páchateľa, na vtedajších zástupcov Ministerstva životného prostredia SR pre škodu 66 miliónov Eur. Ako dôvod polícia uvádza, že skutok nie je trestným činom.
József Nagy, ako minister vlády Ivety Radičovej v roku 2010 tiež podal trestné oznámenie na Interblue, ale za nedoplatenie 15 miliónov eur Slovenskej republike.
Po 6 mesiacoch Špeciálna prokuratúra SR podanie J. Nagya zamietla s tým, že štát už na začiatku podpísal maximálne nevýhodnú zmluvu. A z toho prokuratúre nevyplýval podvodný úmysel spoločnosti Interblue.
„De facto, týmto oslobodili spoločnosť Interblue, ale zároveň potvrdili zodpovednosť Slotových ľudí na ministerstve. A to samozrejme nielen za nedoplatených 15 miliónov ale aj za stratu 66 miliónov eur vďaka tej maximálne nevýhodnej zmluve“ – povedal bývalý minister poškodeného rezortu.
Poslanec za Most-Híd vyzýva ministra Kaliňáka na obnovenie vyšetrovania v tejto najväčšej kauze prvej vlády R. Fica, lebo je to podľa neho jasný trestný čin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.