Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie generálneho riaditeľa VšZP ku kúpe bytu v Bratislave

BRATISLAVA 13. marca – Týmto vyhlásením by som rád uviedol na pravú mieru rôzne špekulácie a dohady, ktoré sa objavili v súvislosti s medializáciou kúpy môjho bytu v Bratislave. Nezvyknem síce reagovať na bulvár, ale ak sa táto téma stáva nástrojom politického boja, nemám inú možnosť. Nikdy som nemal problém zverejniť svoje majetkové pomery, byt v Bratislave bude – ako som už médiá informoval – samozrejme súčasťou majetkového priznania za rok 2013, ktoré podám v zmysle zákona do 31.3.2014 a ktoré bude oficiálne zverejnené aj na stránke Národnej rady SR.
Dôvodom, prečo som sa rozhodol pre kúpu bytu v Bratislave boli závažné skutočnosti týkajúce sa môjho osobného života. V septembri 2012 sme sa s bývalou manželkou dohodli na rozvode, ako aj na detailoch týkajúcich sa starostlivosti o naše dve deti a na vysporiadaní nášho spoločného majetku. Nakoľko deti zostali v starostlivosti matky, dohodli sme sa, že rodinný dom aj s príslušnými pozemkami, v ktorom sme spoločne bývali 13 rokov, zostane bývalej manželke a ja si budem riešiť vlastné bývanie. V októbri 2012 som preto požiadal banku o poskytnutie hypotekárneho úveru na kúpu nehnuteľnosti. So súhlasom bývalej manželky som záložné právo banky dal na rodinný dom s tým, že po kúpe bytu bude toto záložné právo prenesené na moju novozískanú nehnuteľnosť. V októbri 2012 banka previedla z úveru na môj osobný účet finančné prostriedky s tým, že úver budem splácať 23 rokov. V júni 2013 nadobudol právoplatnosť rozsudok o rozvode a v rámci vyrovnania bezpodielového spoluvlastníctva manželov zostal celý rodinný dom bývalej manželke a mne zostali rodinné úspory získané počas 16-ročného manželstva.
Keďže pracovne pôsobím v Bratislave, mal som prirodzene záujem o kúpu bytu v hlavnom meste. Potreboval som riešiť situáciu, aby som sa po rozvode manželstva mal kde stretávať so svojimi deťmi a aby aj u mňa mali svoj domov. Manželstvo sa mi síce rozpadlo, otcom však zostávam naďalej a chcem svojim deťom vytvoriť podmienky na to, aby som s nimi mohol tráviť čo najviac času. V októbri 2013 som sa rozhodol pre kúpu bytu v Bratislave. Je to nedokončený holobyt bez akéhokoľvek príslušenstva. Byt je bez omietky, obkladov, dlažby, stropov, kuchyne, sanity a pod.
Finančné prostriedky na kúpu bytu v Bratislave som mal k dispozícii zo spomínaného úveru a z vysporiadania bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Úhradu bytu som realizoval v plnej výške bankovým prevodom zo svojho osobného účtu a hypotekárny úver budem splácať 23 rokov.
V súčasnosti presúvam záložné právo z rodinného domu vo vlastníctve bývalej manželky na byt v Bratislave a rodinný dom tak bude môcť byť zapísaný v katastrálnej mape na meno mojej bývalej manželky.

Ing. Marcel Forai, MPH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.