Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

VÚB opäť znižuje úroky na hypotekárnych úveroch

BRATISLAVA 25. septembra 2017 – Banka plní garanciu zníženia úrokov v praxi.

VÚB od dnešného dňa opäť znižuje úroky hypotekárnych úverov. Hypotéky možno získať s atraktívnym úrokom od 1,29% p.a. fixovaným na rôzne dlhé obdobia až do 5 rokov. Skvelou správou je, že nové výhodnejšie podmienky platia aj pre tých, ktorí si tento rok už vzali „hypotéku s garanciou“. Tá im totiž v danom čase poskytla nielen najnižšiu sadzbu na trhu, ale aj garanciu, že ak VÚB do konca roka ešte úrok zníži, znížiť si ho môžu aj oni.

Dnes VÚB banka upravuje úroky pre kratšie fixácie na nové minimum od 1,29 % p.a. Ponuka platí pre úrok zafixovaný na 1, 3, 4, ale aj na 5 rokov, pričom výhodné úrokové sadzby platia pre všetky typy hypoték (s výnimkou hypotéky pre mladých).
VÚB zároveň, tak ako sľúbila, zníži úrok aj klientom, ktorí si vzali hypotéku s garanciou na 3 alebo 4 roky. „Sľúbili sme, že ak ešte do konca roka banka zníži úrok, znížiť si ho môžu dodatočne aj klienti. O ponuku s garanciou bol vysoký záujem a dnes sa naši klienti môžu tešiť opäť, svoj sľub napĺňame. Zníženie je bezplatné a realizuje sa na požiadanie,“doplnila Angelika Farkašová, vedúca oddelenia úverov VÚB. „Garanciu“ ako nový benefit predstavila VÚB Banka vo februári tohto roku.

VÝHODA PRI 5-ROČNOM FIXEPodmienky VÚB sú aktuálne veľmi výhodné a úrok už od 1,29 % p.a. pri 5-ročnej viazanosti patrí medzi najzaujímavejšie ponuky na trhu. „Motivujeme klientov, aby si zvolili fixáciu na dlhšie obdobie, pretože považujeme za finančne zodpovedné stabilizovať si vopred výdavky na dlhšiu dobu. Najmä ak sa postupne očakáva rast úrokov, a teda aj rast celkových výdavkov na hypotéky,“ zdôraznila Angelika Farkašová, vedúca oddelenia úverov VÚB. Analytici bankového sektora upozorňujú, že dlhé sadzby pôjdu postupne nahor, krátke sadzby naďalej zostávajú na historicky nízkych úrovni.
VÚB banka naďalej poskytuje hypotéky bez poplatku a preplatí náklady za znalecký posudok až do výšky 150 eur v prípade splnenia podmienok.

O VÚB HYPOTÉKY JE ZÁUJEMNízke úrokové sadzby prispievajú k tomu, že záujem o hypotéky je vysoký. „V priebehu prvého polroka 2017 sme poskytli hypotékárne úvery v objeme viac ako 1 miliardy eur ,“ doplnila Angelika Farkašová.
Zvýšila sa aj výška poskytnutých hypotekárnych úverov, ktorej priemerná hodnota v prvom polroku sa pohybovala na úrovni 77 0000 eur, čo je medziročne o 6 000 eur viac.
Najväčší podiel vo VÚB aktuálne tvorí klasická účelová hypotéka, ktorú môžu klienti použiť na kúpu bytu, domu či pozemku, výstavbu alebo rekonštrukciu (je to viac ako polovica poskytnutých hypoték). Na druhom mieste sú refinančné hypotéky na splatenie starších úverov. „Naďalej je najviac hypoték poskytovaných v bratislavskom regióne, pričom výška úverov v tomto regióne je asi o tretinu vyššia ako v ostatných častiach Slovenska,“ vysvetlila Angelika Farkašová.

VÚB NAJ NA TRHUAj tento rok VÚB opakovane získala prestížne ocenenie „Hypotéka roka“, ktoré na jar udeľuje ekonomický týždenník TREND spolu s Fincentrom za produkty v predchádzajúcom roku. Ako najlepšie vo svojich kategóriách boli vyhodnotené refinančná aj klasická hypotéka od VÚB. Banka získala aj „špeciálnu cenu Trendu za zodpovednosť pri zadlžovaní sa“, pretože vlani na jeseň motivovala klientov, aby v dobrých časoch nízkych úrokových sadzieb volili dlhšie fixácie a zaistili si tak stabilitu a pravdepodobne aj nižšie splátky z dlhodobého pohľadu.

PONUKA PLATNÁ OD 25. SEPTEMBRA 2017:

viazanosť úroku / Fixácia H Y P O T É K A
účelová na bývanie pre mladých na refinancovanie bezúčelová
obdobie úroková sadzba
1-ročná fixácia od 1,29% od 2,29%* od 1,29%
3-ročná fixácia od 1,29% od 2,29%* od 1,29% od 1,29%
4-ročná fixácia od 1,29% od 2,29%* od 1,29% od 1,29%
5-ročná fixácia od 1,29% od 2,29%* od 1,29% od 1,29%
6-ročná fixácia od 1,69% od 2,69%* od 1,69% od 1,69%
8-ročná fixácia od 1,99% od 2,99%* od 1,99% od 1,99%
10-ročná fixácia od 2,29% od 3,29%* od 2,29% od 2,29%

Červeným sú označené nové znížené úrokové sadzby.

*k úrokovej sadzbe sa uplatňuje zníženie o 1 % príspevok banky a 2% príspevok štátu

GARANCIA ZNÍŽENIA PRI ÚVEROCH POSKYTNUTÝCH V ROKU 2017 UPLATNITEĽNÁ OD 25. SEPTEMBRA:

viazanosť úroku /fixácia H Y P O T É K A S GARANCIOU
účelová na bývanie na refinancovanie bezúčelová
obdobie úroková sadzba
3-ročná fixácia 1,39%,
teraz 1,29%
1,39%,
teraz 1,29%
1,39%,
teraz 1,29%
4-ročná fixácia 1,39%,
teraz 1,29%
1,39%,
teraz 1,29%
1,39%,
teraz 1,29%

O SPOLOČNOSTI VÚBVÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete so sieťou bánk, priamych pobočiek a zastúpení. Banka prevádzkuje 195 retailových pobočiek, 29 firemných pobočiek, 11 hypotekárnych centier na území Slovenska a 1 pobočku na území Českej republiky.

O SPOLOČNOSTI INTESA SANPAOLOSpoločnosť Intesa Sanpaolo patrí medzi najväčšie bankové skupiny eurozóny a je popredným hráčom v Taliansku v oblasti poskytovania služieb retailovým klientom, firmám ako aj v oblasti správy majetku. Vďaka svojej širokej sieti približne 3 900 pobočiek ponúka rozsiahle spektrum služieb zhruba 11,1 miliónom klientov v Taliansku. Medzinárodné aktivity spoločnosti Intesa Sanpaolo sa zameriavajú na Strednú a Východnú Európu a Stredný Východ a Severnú Afriku, kde má zastúpenie v 12 krajinách prostredníctvom retailových a komerčných bánk s približne 1 100 pobočkami a 7,7 miliónmi klientov. Okrem iného je medzinárodná sieť zastúpená v 27 krajinách na podporu firemných klientov.

K téme

Vicepremiér Peter Kmec na ITAPA: Na pomoc Ukrajine sú vyčlenené veľké financie. Chceme ich získať EIB podpísala s VÚB zmluvu na 50 miliónov EUR na zlepšenie prístupu k financovaniu na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.