Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

VÚB banka zverejnila podmienky nadobudnutia vlastných akci

BRATISLAVA 15. augusta – VÚB banka dnes zverejnila podmienky nadobudnutia vlastných akcií VÚB, a.s. od minoritných akcionárov. Tí budú môcť od 31.8.2012 previesť akcie odplatne na VÚB banku za cenu 62 eur za jednu akciu s nominálnou hodnotou 33,20 eur. Prevod bude možné zrealizovať prostredníctvom vybraných pobočiek VÚB banky najneskôr do 31.3.2013, resp. do dosiahnutia celkového počtu 50 000 prevedených akcií.

Nadobudnutie vlastných akcií VÚB, a.s. bolo schválené Riadnym valným zhromaždením dňa 3. apríla tohto roku. To rozhodlo, že VÚB banka môže v lehote od 31. augusta 2012 do 31. marca 2013 nakúpiť najviac 50 000 kusov vlastných akcií s nominálnou hodnotou 33,20 eur. Predstavenstvo banky následne rozhodlo, že cena, za ktorú bude VÚB banka akcie vykupovať, bude vo výške 62 eur za jednu akciu.

„Táto cena je oproti priemernej cene, za ktorú sa akcie VÚB banky obchodovali prostredníctvom Burzy cenných papierov v Bratislave v priebehu posledného mesiaca, vyššia približne o 4 eurá. Navyše akcionári s majetkovými účtami vo VÚB banke ušetria na poplatkoch oproti bežnému predaju na burze minimálne 18 eur,“ uviedol Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ VÚB banky.

Pre majiteľov akcií, ktorí ich majú vedené na majetkových účtoch vo VÚB banke, platí jednotný zvýhodnený poplatok za prevod vo výške 15 eur (výška poplatku pri predaji cez burzu je min. 33 eur). Výšku poplatku pre ostatných akcionárov určujú cenníky inštitúcií, v ktorých majú vedené svoje majetkové účty.

Prevod akcií je možné zrealizovať prostredníctvom 120 vybraných pobočiek VÚB banky, ktoré sa nachádzajú v každom väčšom meste (kompletný zoznam pobočiek). Kompletné podmienky priameho odkupu akcií VÚB banky nájdete tu.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB v roku 2011 získala ocenenia Najbezpečnejšia banka v strednej a východnej Európe od magazínu Global Finance a Banka roka od časopisu Trend. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vicepremiér Peter Kmec na ITAPA: Na pomoc Ukrajine sú vyčlenené veľké financie. Chceme ich získať EIB podpísala s VÚB zmluvu na 50 miliónov EUR na zlepšenie prístupu k financovaniu na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.