Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP vráti poistencom na doplatkoch za lieky skoro 299 000 €

BRATISLAVA 10. decembra – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. už začala posielať poistencom doplatky za lieky za tretí štvrťrok 2014. Poistenci, ktorých sa týka ochranný limit na doplatky za lieky, by teda peniaze mali dostať ešte do Vianoc. Celkovo za uvedené obdobie vráti VšZP doplatky za lieky 16 193 poistencom, ktorí spĺňajú zákonom stanovené kritériá v sume 298 986,73 €.

Z toho s limitom:
· 45 EUR (napr. poberatelia starobného dôchodku) 9 239 vo výške 160 691,90 €
· 30 EUR (napr. poberatelia invalidného dôchodku) 6 954 vo výške 138 294,83 €

Najvyššia suma, ktorú VšZP uhradí poistencovi s limitom spoluúčasti 30 € je 495,27 € a s limitom spoluúčasti 45 € je 286,84 €.

V tomto počte a sume nie sú zahrnutí poistenci, u ktorých je výška úhrad za doplatky za lieky, o ktorú je limit spoluúčasti prekročený, menšia ako 3 €. V zmysle platnej legislatívy totiž zdravotná poisťovňa túto sumu pripočíta k úhrnnej výške úhrad poistenca za ďalší kalendárny štvrťrok.

Peniaze poistenci dostanú automaticky na účet alebo poukážkou, nie je potrebné o ne žiadať. Zdravotná poisťovňa má do 90 kalendárnych dní od skončenia daného štvrťroka na to, aby automaticky zaslala príslušnú sumu poistencovi priamo na bankový účet alebo poštovou poukážkou na adresu, ktorú má poistenec nahlásenú v informačnom

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kombinácia EPZP a komerčného poistenia zabezpečí najlepšie krytie na cestách v zahraničí Peľová sezóna je tento rok pre alergikov náročnejšia. Potvrdzujú to dáta najväčšej zdravotnej poisťovne na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.