Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

VSL Software s cloudovým riešením od IBM

BRATISLAVA 18. októbra – Spoločnosť VSL Software potvrdila trend moderných firiem, ktoré objavujú výhody verejného cloudu, a rozhodla sa pre službu IBM SmartCloud Enterprise od IBM Slovensko. VSL Software tak pred nákupom ďalšej fyzickej infraštruktúry uprednostnila IaaS riešenie (Infraštruktúra ako služba), čím sa zaradila sa medzi progresívne firmy, ktoré dokážu dynamicky rozširovať svoj IT potenciál podľa aktuálnej potreby v cloudovom prostredí bez ďalšieho budovania vlastnej IT infraštruktúry.

„Cloud plánujeme využívať na spoločný vývoj a testovanie softvérových produktov so spolupracujúcimi firmami, na realizáciu školení pre našich klientov a na demonštračné účely. IBM SmartCloud Enterprise nám umožňuje využívať toľko dodatočnej výpočtovej kapacity, koľko práve potrebujeme. Dokážeme sa flexibilne rozhodovať a potrebnú kapacitu máme okamžite k dispozícii. A platíme len za to, čo skutočne spotrebujeme. Nemáme tak zviazané ani finančné prostriedky, a ani ruky pri požiadavkách našich klientov,“ zdôraznil Roman Vasky, predseda predstavenstva VSL Software.

„IBM Smart Cloud Enterprise patrí k riešeniam implementácie verejného cloudu. Prakticky to znamená, že akýkoľvek užívateľ, či obchodná spoločnosť sú schopní prenajať si IT prostriedky z IBM cloudových dátových centier. Táto cloud služba je k dispozícii celosvetovo, vrátane Slovenskej republiky,“ objasnil Marián Kamendy, Enterprise & Datacenter Services Manager IBM Slovensko. „Služba IBM Smart Cloud Enterprise je určená pre každého klienta, bez ohľadu na veľkosť, ktorý potrebuje dočasne a krátkodobo prenajať IT prostriedky. Napríklad na vývoj alebo testovanie. Je vhodná aj na prevádzku nekritických aplikácií a systémov.“

O cloud computingu
Cloud computing, ako nový model poskytovania IT prostriedkov, môže výrazne znížiť výdavky na IT prostriedky a ich zložitosť a zároveň zlepšiť optimalizáciu pre pracovné zaťaženia a zvýšiť úroveň poskytovaných služieb. Platforma Cloud computing je výrazne škálovateľná, poskytuje vynikajúce užívateľské skúsenosti a je charakteristická novou internetovou metódou hospodárenia.

Prináša celý rad benefitov a výhod nielen technologického charakteru, ktoré sa dajú zhrnúť to piatich kľúčových oblastí: cena, samoobslužnosť, štandardizácia, flexibilita a využiteľnosť prostriedkov (utilizácia). Viac informácií nájdete na stránke http://www-05.ibm.com/sk/cloud/

O VSL Software
VSL Software, a.s. je dynamicky rozvíjajúcou sa spoločnosťou zameranou na dodávku IT služieb a komplexných softwarových riešení pre priemyselné podniky, obchodné spoločnosti, štátne a finančné inštitúcie. Pôsobí na slovenskom trhu od roku 1994. Medzi klientov spoločnosti patria významné domáce i zahraničné spoločnosti a inštitúcie. Spolupracuje s kľúčovými systémovými integrátormi na slovenskom i medzinárodnom trhu, má uzavreté partnerské zmluvy o spolupráci s dominantnými spoločnosťami na slovenskom trhu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

IT GALA 2017: Odovzdávanie počítačových „Oskarov“ už čoskoro Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2012

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.