Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2012

BRATISLAVA 28. septembra – Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 27. 9. 2012 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2012. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už dvanásty rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku. Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 150 osobností, firiem a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a piatich projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2012 sa víťazom stal prof. RNDr. Ľudovít Molnár, DrSc., profesor, bývalý dekan Fakulty informatiky a informačných technológií STU Bratislava. Jeho meno je späté s bohatou vedecko-pedagogickou činnosťou, účasťou na tvorbe viacerých strategických materiálov rozvoja vedy a vzdelávania v SR, s členstvom v množstve významných vedeckých a odborných výborov, v inštitúciách, vedeckých radách, je aj autorom mnohých učebníc a skrípt. Patrí k pionierom rozvoja výskumu a vzdelávania v oblasti počítačov a ich využívania u nás. Vytvoril koncepciu zamerania na tvorbu programových systémov a umelej inteligencie študijného odboru elektronické počítače. Podieľal sa na koncepcii nového študijného odboru informatika. Zaslúžil sa o medzinárodnú akreditáciu študijného odboru informatika, realizovanú IEE, ako jediného študijného odboru v bývalom Československu. Zaviedol takmer 20 predmetov z oblasti informatiky na EF STU a rozhodujúcim spôsobom sa zaslúžil o vznik FIIT STU.

V kategórii IT FIRMA roka 2012 sa víťazom stala spoločnosť Softec, s. r. o. Medzi unikátne produkty či služby patria napríklad riešenie na odhaľovanie podvodov (Fraud Management System), vlastné riešenie Business Intelligence s názvom Softec Invenio, riešenie na podporu komplexnej finančnej analýzy klienta a aplikácie na podporu riadenia predajných sietí maklérskych spoločností. Exportné tržby spoločnosti boli výlučne z predaja vlastných služieb, pričom tento vývoz bol s vysokým podielom pridanej hodnoty (83 %) na tržbách. Spoločnosť Softec má zavedený unikátny koncept vzdelávania, ktorý je postavený na tzv. expertných centrách (EC). Náklady na vzdelávanie pracovníkov dosiahli 547-tisíc eur. Softec úzko spolupracuje s akademickou sférou. Aktuálna aktivita, ktorú rozvíjajú, je snaha o účasť na európskom projekte Circulate, zameranom na podporu vzdelávania v oblasti fyzikálnych a prírodných vied. Spoločnosť je držiteľom množstva ocenení. Členstvom v odborných organizáciách sa snaží p
ozitívne ovplyvniť dianie v sektore IT na Slovensku.

V kategórii IT PROJEKT roka 2012 ocenenie tento rok nezískal ani jeden projekt. Čestné uznanie dostal projekt Informačný systém služieb zamestnanosti od spoločnosti Atos IT Solutions and Services, s.r.o., a projekt Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk od spoločnosti 4people, n. o.

Projekt Informačný systém služieb zamestnanosti od spoločnosti Atos IT Solutions and Services, s.r.o., priniesol zlepšenie procesov na ústredí a úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny. Išlo o odbúranie opakovanej evidencie údajov o klientovi do jednotlivých produkčných systémov, automatizáciu výmeny údajov medzi úradmi navzájom, ako aj s ústredím, automatizáciu výmeny údajov s ďalšími externými systémami, existujúce centrálne úložisko a spracovanie údajov, automatizované spracovanie štatistických výstupov a prognóz, náhradu za 9 pôvodných distribuovaných a izolovaných systémov a centralizáciu a konsolidáciu asi 600 databáz zdrojových systémov.

Inovatívnosť služby ĽudiaĽuďom.sk od spoločnosti 4people, n.o., spočíva v jej otvorenosti, čo znamená, že ktokoľvek si môže zaregistrovať výzvu (žiadosť o podporu), ktorú pred publikovaním neschvaľuje nijaký orgán prevádzkovateľa portálu. Portál je projektovaný ako samostatný ekosystém. O úspešnosti výzvy rozhodujú sami používatelia. Príjemca si hľadá na portáli overovateľa, výzvu hodnotia aj návštevníci portálu, komentujú ju darcovia a predovšetkým od príjemcov sa očakáva, že budú priebežne informovať o svojich úspechoch a postupe. Projekt nie je kópiou existujúcich podobných stránok, je jedinečný aj v tom, že vznikol na základe skúseností a komunikácie odborníkov z tretieho sektora a prostredia IT v SR. Služba prináša do prostredia charity a filantropie novú dimenziu transparentnosti, pričom darcovia majú absolútny prehľad o využití ich podpory.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Martin Valášek, Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITNEWS.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2012 boli udelené 27. septembra 2012 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS, PC REVUE a INFOWARE.

IT Asociácia Slovenska (ITAS) je profesijným združením 90 najvýznamnejších domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Poslaním IT Asociácie Slovenska je presadzovať informatizáciu ako predpoklad znalostnej spoločnosti.

PC REVUE, INFOWARE a portál itnews.sk sú vedúce médiá mapujúce oblasť informačných a komunikačných technológií na Slovensku. Vychádzajú vo vydavateľstve Digital Visions, ktoré sa zaoberá aj prieskumami trhu, organizáciou odborných konferencií a ďalšími projektmi na podporu informatizácie.

Podujatie podporili spoločnosti:
Accenture s.r.o., Alef Distribution SK, s.r.o., ANASOFT APR, s.r.o., ASBIS SK spol. s.r.o., Asseco Central Europe, a.s., Asseco Solutions, a.s., Atos IT Solutions and Services s.r.o., AutoCont SK, AVG Technologies CZ, s.r.o., CA Technologies Slovakia, s.r.o., CÍGLER SOFTWARE, a.s., Cisco Systems Slovakia, spol. s r.o., COLUMBEX INTERNATIONAL, a.s., COMPAREX Slovakia, s.r.o., CSC Computer Sciences, s.r.o., DATALAN, a. s., Dell Computer, s.r.o., Digmia s.r.o., Disig, a.s., eD‘ system Slovakia s.r.o., elfa, s.r.o., EMC Slovakia, Eset, spol. s r. o., exe, spol s r.o., Fujitsu Technology Solutions s.r.o., Gamo a.s., GC Leasing Slovensko, s.r.o., Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o., Check Point Software Technologies, s.r.o., IBM Slovensko, s.r.o., ICZ Slovakia a.s., IPESOFT, s.r.o., Logica Slovakia, MICROCOMP – Computersystém s.r.o., Microsoft Slovakia s.r.o., MIM, s.r.o., NESS Slovensko, a.s., ORACLE Slovensko, Orange Slovensko, a.s., PosAm, s. r.o., S&T Slovakia s.r.o., SAP Slovensko s.r.o., Slovak Telekom, a.s., So
ftec, s.r.o., SOFTIP, a.s., SOITRON, a.s., TEMPEST, a.s., T-Systems Slovakia s.r.o., VSL Software, a.s., X-NET spol. s r.o.

Mediálnymi partnermi podujatia sú: PC Revue, ITnews.sk, INFOWARE, Mega & Loman, TA3, GoodWill, Hospodárske Noviny, Instore, Nubium, Quark, eQuark.sk, SITA

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Jubilejný 20. ročník súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2023 Ceny za inovácie v politike za rok 2023 sú už otvorené

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.