Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

VLÁDA: Denník SME zamlčiava dôležité fakty

BRATISLAVA 9. mája – V príspevku s názvom „Fico sa chváli rastom za jeho prvej vlády. Nehovorí pravdu“, uverejnenom na internetovom portáli sme.sk 8.5.2012 redakcia denníka zamlčiava dôležité fakty a tak prezentuje verejnosti skreslený obraz predsedu vlády.
R. Fico od leta roku 2010, tak ako v ostatnej televíznej diskusnej relácii, obhajuje úspešnosť vlády vedenej stranou SMER-SD v rokoch 2006-2010 aj faktom, že v čase po svetovej hospodárskej kríze odovzdávala krajinu s najvyšším rastom hospodárstva v EÚ. Pri tomto tvrdení sa premiér, tak ako v lete roku 2010, opiera o oficiálne správy Európskeho štatistického úradu (Eurostat), ktorý v bleskovom odhade vývoja HDP v krajinách EÚ za 2. štvrťrok 2010, zverejnenom 13. augusta 2010, ako aj prvom odhade, uverejnenom 2. septembra 2010 prisúdil Slovensku za 2. štvrťrok 2010 najvyšší rast ekonomiky (4,9% a 5%)z krajín EÚ, ktoré v tomto odhade monitoroval, čo bolo v bleskovom odhade 19 krajín a prvom odhade 24 krajín. Rovnako za prvý štvrťrok 2010 odhadoval Eurostat Slovensku najvyšší rast HDP z krajín EÚ vo výške 4,6%.
Eurostatom pravidelne zverejňované odhady vývoja HDP, napriek tomu, že sú následne revidované, keďže pri vývoji HDP ide o veľmi komplexný údaj, sú používané ako oficiálne a relevantné ukazovatele vyhodnocovania a porovnávania dynamiky vývoja ekonomík v EÚ, či eurozóne.
O tom, že vláda vedená R. Ficom v rokoch 2006-2010 odovzdávala v lete roku 2010, po hlbokej svetovej hospodárskej kríze krajinu v dobrej ekonomickej kondícii svedčí aj fakt, že celkovo za rok 2010 bolo Slovensko 2. najrýchlejšie rastúcou ekonomikou v EÚ.

Linky na uvedené oficiálne správy Eurostat-u z roku 2010 nájdete tu:
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=STAT/10/120&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=STAT/10/127&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Eco-Investment dokončil investície v Slovinsku za viac ako 130 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.