Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

VLÁDA: Denník Plus 1 Deň je nešťastný z pomoci vlády paraglajdistom

BRATISLAVA 3. septembra – Denník Plus 1 Deň je zjavne nešťastný z toho, že vláde SR sa podarilo úspešne vyriešiť komplikovanú situáciu slovenských občanov v Iráne. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Slovenská informačná služba v ostatných týždňoch a mesiacoch vyvinuli maximálne úsilie pre záchranu paraglajdistov, ktorí boli zadržaní v Iráne. Konkrétnu úlohu v tomto procese zohral aj predseda vlády SR, do ktorého zodpovednosti pôsobenie SIS aj rezortu zahraničia patrí. Z tohto dôvodu je obraz údajnej politizácie udalosti zo strany vlády viac ako absurdný.
Pozoruhodné na účelovom a scestnom vykreslení témy denníkom Plus 1 Deň je to, že keď sa v ktoromkoľvek vládnom rezorte udeje niečo negatívne, vždy je udalosť spájaná priamo s predsedom vlády, a to aj v prípade, keď na vec nemal žiadny priamy dosah. Ako však dnes denník predviedol, ak sa udeje niečo pozitívne, predseda vlády s tým nemôže mať nič spoločné už z princípu.
Fakt, že denník si ako „nezávislých“ hodnotiteľov k téme prizval dvoch jasne pravicovo orientovaných politológov, z ktorých jeden, G. Mesežnikov bol priamo, prostredníctvom kontraktu na Úrade vlády SR zaviazaný vláde I. Radičovej, len dokresľuje úbohú snahu hrubo politizovať tému, samozrejme v neprospech predsedu vlády.
Bezpečnosť a ochrana vlastných občanov, ktorí sa ničím neprevinili, a to aj za hranicami svojej krajiny, je základnou úlohou štátnych orgánov krajiny. Zodpovedné zložky Slovenskej republiky v tejto situácii svoju úlohu splnili. V tomto zmysle je kŕčovitá snaha denníka Plus 1 Deň postaviť v tejto téme predsedu vlády do negatívneho svetla vskutku obludná. Vláda SR sa chce teda denníku Plus 1 Deň ospravedlniť za to, že pomohla slovenským občanom, ktorým hrozili v Iráne výnimočné tresty. Zároveň je nám ľúto, že dotknutí paraglajdisti boli denníkom Plus 1 Deň zatiahnutí do takejto účelovej politizácie danej udalosti. Súčasne oceňujeme vecný tón a prístup, s ktorým k téme pristúpili ostatné médiá.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Saxo Bank opäť šokuje svojimi predpoveďami. Hovorí o konci cesty Jesenná ITAPA 2023: Naše obce potrebujú kanalizáciu, až potom internet. Stojíme pred revolúciou v eurofondoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.