Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

V Seredi sa plánuje realizovať investícia za 55 mil. eur

BRATISLAVA 6. septembra – Dnes sa uskutočnilo v poradí už druhé stretnutie ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomíra Jahnátka s významným vedcom a podnikateľom Štefanom Kassayom. Cieľom stretnutia bolo informovať ministra o položení základného kameňa nového závodu v Seredi a o nových publikáciách profesora Štefana Kassaya zameraných na otázky vedy a podnikania.

Rozhovor sa viedol na úrovni odbornej diskusie, v ktorom sa okrem nových faktov publikovaných vo Výročnej správe hovorilo o perspektívach a spoločenskom význame aktivít kľúčových osobností holdingu. Minister Jahnátek sa zaujímal o spôsob vedenia a riadenia podniku a dosiahnuté súčasné výsledky. V priebehu rozhovoru sa ukázalo, že minister do detailov pozná históriu spoločnosti, pamätá si vznik holdingu a že je podrobne informovaný aj o dosiahnutých výsledkoch holdingu nielen jednorázovo, za celé obdobie uplynulých 20 rokov.

Významný úspech slovenského podniku
„Ide skutočne o významný úspech,“ povedal minister Jahnátek, „nakoľko v histórii Slovenska existuje len málo príkladov tak dobre prosperujúcej firmy, ktorá sa dokonca v čase globálnej krízy rozhodne vybudovať nový závod.“ „Nie je to jednoduché,“ nadviazal prof. Kassay, „úspech je podložený tvrdou prácou. Naša spoločnosť vo svojich strategických rozhodnutiach aplikuje nové znalosti a opiera sa aj o rast realizačnej spôsobilosti vrcholového vedenia podniku a výkonných manažérov na každej úrovni riadenia. Dlhodobo vykazujeme veľmi dobré výsledky a ak sa chceme aj naďalej udržať v zložitom hyperkonkurenčnom podnikateľskom prostredí na líderských pozíciách, musíme prenikať na nové trhy v globálnom rámci, čo si zase vyžiada rozšíriť výrobu.“

V prezentovaných názoroch profesor Kassay v jednej osobe akcionár, predseda Dozornej rady holdingu a súčasne autor medzinárodne uznávaných publikácií, sa môže opierať nielen o výsledky vlastnej spoločnosti, ale aj o svoju dvadsaťročnú výskumno-vedeckú prácu. Koniec-koncov začiatky tohto smelého projektu so vstupnou investíciou 55 mil. euro vznikali v procese získavania nových znalostí a neustálym štúdiom odbornej literatúry i vlastným kvalifikačným rastom. Vedenie holdingu v symbióze s novými znalosťami dlhodobo zvládalo požiadavku detailného rozpracovania rozhodujúcich procesov v celom rozsahu projektovanej produkcie a to v takom rozsahu a kvalite, až sa myšlienka na vybudovanie integrovaných závodov stala reálne možnou.

Prax reflektovaná v Podniku a podnikanie
Diskutujúci sa neustále vracali k otázkam o uplatnení vedy v praxi. Dosiahnuté výsledky I.D.C. Holdingu, a.s. sú dôkazom toho, že prax môže nachádzať reflexie napr. aj v takom diele, ako je pentalógia Podnik a podnikanie a súčasne skúsenosti z praxe napomôžu rozvoju teórie riadenia či umožnia dôkladnejšie pochopenie podnikateľských procesov a vplyv podporných faktorov, ktoré vedú podnik k úspechu. Pentalógia Podnik a podnikanie je preto nie náhodou známa dnes už nielen na Slovensku, ale úspešná je aj v zahraničí . To je aj dôvod, prečo sa autor Kassay, člen Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu, venuje aj ekonomickej diplomacii a šíreniu duševných produktov slovenskej vedeckej spisby v zahraničí.

Na stretnutí profesor Štefan Kassay odovzdal ministrovi Jahnátkovi nové publikácie a informoval ho o založení nového edičného radu nazvanom Podnik a podnikanie a o nových knihách s predpokladom, že čoskoro budú na trhu. Minister Jahnátek prisľúbil svoju účasť na slávnostnom položení základného kameňa integrovaných závodov v Seredi, ktoré sa má uskutočniť už o niekoľko dní.

O I.D.C Holding, a. s.
V roku 1992 Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. a Ing. arch. Pavol Jakubec založili spoločnosť Investment Development Company (I.D.C., s.r.o.). V tom istom roku získala víťazstvom v medzinárodnom privatizačnom tendri štátny podnik Pečivárne Sereď. V roku 1993 bolo jej ďalším víťazstvom aj získanie štátneho podniku Figaro Trnava. V roku 1997 bola I. D. C., s.r.o., transformovaná na akciovú spoločnosť. V druhej polovici 90-tych rokov minulého storočia sa začala spoločnosť viac orientovať na trhy krajín Vyšehradskej štvorky, čo prinieslo značný úspech. Ďalšími jej výrobnými závodmi sú I.D.C. Lolly, s. r. o., a Václav & Ježo, a. s. Všetky výrobné prevádzky sú charakteristické výrobou kvalitných a obľúbených výrobkov. Sú známe aj tým, že ich vyrábajú podľa tradičných receptúr s použitím najmodernejších zaradení. I.D.C. Holding, a.s., je dnes nadnárodnou spoločnosťou a najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva. Svoje obchodné zastúpenia má v Českej republike, v Poľsku a Maďarsku. Predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom I.D.C.Holding, a. s., je Ing. Pavol Kovačič.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Doprava zohráva rozhodujúcu úlohu pri výbere zamestnania pre viac ako polovicu respondentov. Dvaja z desiatich Slovákov sa v súčasnosti snažia ušetriť na doprave, ukázal prieskum Máte radi expedície? Máme pre vás tip na jednu špeciálnu – Expedíciu Medíkovo!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.