Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. februára 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

V PSS sa začala úverová revolúcia

BRATISLAVA 18. februára – Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., sa zamerala na sprístupnenie úverov čo najširším vrstvám obyvateľov. Vlani schválila celkom 22 706 nových úverov na bývanie v objeme 435 mil. eur. Voči predchádzajúcemu roku to znamenalo mierny, 5-percentný pokles. Na druhej strane sa však znížil aj počet zlyhaných úverov, a to o 15 percentuálnych bodov, čo je indikácia podstatne skvalitneného úverového portfólia. To je pri stále pretrvávajúcej hospodárskej kríze a vysokej nezamestnanosti veľmi pozitívny trend. „Takýto stav je odrazom dobrých úverových podmienok, nemennosti úrokových sadzieb a splátok. Vďaka tomu klientov z našej strany nič neprekvapí a dokážu počas celej doby splácať to, čo majú už vopred zadefinované,“ vyjadruje sa Miloš Blanárik, riaditeľ komunikácie PSS.

Medziúver s pridanou hodnotou
V podpore sprístupnenia možností čerpať úvery pokračuje PSS aj v roku 2014 a prichádza s revolučnými novinkami. Aktuálne ponúka akciu s názvom „úverová revolúcia“ so širokou škálou výhod. Ťažiť z nich môže každý klient PSS, ktorý do konca apríla tohto roku požiada o akýkoľvek typ medziúveru pre fyzické osoby.

PSS týmto klientom:
– každoročne uhradí decembrovú splátku úrokov z medziúveru počas celej doby splatnosti, v prípade že úver budú splácať pravidelne, bez upomienok a bez odkladu splátok;

– poskytne poistenie domácnosti na dva roky zdarma na poistnú sumu až do 16 tisíc eur;

– v prípade narodenia dieťaťa umožní odklad splátok úveru na 6 mesiacov, takže sa o túto dobu predlží doba splatnosti. O odloženie splátok treba požiadať do troch mesiacov od narodenia bábätka a predložiť jeho rodný list, pričom bonita rodičov sa v tomto prípade nepreveruje.

Do portfólia produktov PSS navyše pribudol revolučný medziúver poskytovaný do sumy 15 tisíc eur, o ktorý môže požiadať aj nový klient bez úverovej histórie v PSS. Tento typ medziúveru pripomína spotrebiteľské úvery v komerčných bankách, je však bezkonkurenčný pokiaľ ide o dobu splácania od 10 do 30 rokov a úrokové sadzby už od 8,69 % ročne. Produkt zostane v ponuke PSS natrvalo.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Získajte až 7 500 eur z grantového fondu na obnovu vnútrobloku PSS podporuje dobré nápady. Získajte až 7 500 eur z grantového fondu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.