Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

V používaní internetbankingu dobiehame Západ

Bratislava, 25.10.2017 – Internetbanking na Slovensku je už rozšírený na takmer rovnakej úrovni ako v Európskej únii. V minulom roku použilo internetbanking 45 percent zo všetkých Slovákov a za priemerom únie sme zaostali len o štyri percentuálne body. Vyplýva to zo štatistík Eurostatu. Z našich susedov sú na tom už tradične lepšie Rakúšania aj Česi, únijnou jednotkou sú Dáni s 88 percentami.

Ešte v roku 2007 používalo internetbanking na Slovensku len 15 percent ľudí, teda zhruba každý siedmy Slovák. S rastúcim pokrytím internetového pripojenia je aj bankovanie z domu čoraz rozšírenejšie a počas desiatich rokov sa počet strojnásobil. Klienti Slovenskej sporiteľne dosahujú ešte lepšie výsledky, keďže prekračujú úroveň 60 percent.

K zvyšovaniu používania internetbankingu prispieva aj to, že banky začali ďalšiu vlnu aktívneho zvýhodňovania elektronického bankovníctva oproti pobočkám. „Internetbanking je pre klientov najefektívnejší spôsob, ako môžu platiť a spravovať svoje financie z pohodlia domova cez počítač či na mobiloch, kdekoľvek im to príde vhod. Nové verzie internetbankingov a mobilných appiek bánk už dávno nie sú len o zostatkoch, platobných príkazoch a inkasách či servise platobných kariet. Klienti v nich môžu nájsť rôzne nástroje zjednodušujúce správu financií, rady ako lacnejšie bankovať so svojou bankou, ale aj na mieru šité ponuky úverových produktov, o ktoré môžu z pohodlia požiadať a online aj načerpať,“ vysvetľuje Branislav Jarábek, ktorý v Slovenskej sporiteľni zodpovedá za elektronické bankovníctvo.

Náš výsledok môže vyzerať ako slabé číslo, priemer únie však dosahuje len 49 %. Česi sú lepší ešte o dva body a Rakúšania o ďalšie dva body. Porovnávať by sme sa však mali s najlepšími a na najlepšie Dánsko (88 %) máme výraznú stratu. Výborný výsledok dosahuje aj pre mnohých vzorové Estónsko (79 %).

K téme

Lepšie služby pre občanov a podnikateľov Spoločnosť Henkel Slovensko sa zapojí do kampane Dúhová stužka na podporu jedinečnosti a diverzity

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.