Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júna 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

V poradí 6. ročník konferencie iDEME 2013 opäť zaujal témami

BRATISLAVA 12. júna – „Čo sa týka stavu plnenia 23 opatrení, ktoré uložila Digitálna agenda pre Európu členským štátom, je stav pre Slovensko priaznivý. V strednodobom hodnotení Slovensko naplnilo 11 opatrení, 9 je v plnení, omeškalo sa v troch. V dvoch prípadoch išlo o dohody medzi všetkým členskými krajinami a EK, ktoré zatiaľ neboli uzavreté. V poslednej išlo o povinnosti v rámci plánu zavádzania Európskeho systému riadenia železničnej dopravy, najmä pokiaľ ide o linky, ktoré ním majú byť vybavené do roku 2015,“ povedal na úvod včerajšej konferencie iDEME 2013 (Informatizácia až po dediny a mestá) generálny riaditeľ sekcie informatizácie spoločnosti na MF SR Pavel

O 6.ročník podujatia o informatizácii spoločnosti, ktorého sa tradične zúčastňuje takmer 200 návštevníkov predovšetkým z verejného sektora, usporiadalo v bratislavskej SÚZA občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu (PPP) bol veľký záujem.

Súčasťou tohto ročníka bol aj Národný informačný deň projektu PPP4Broadband (Tackling the „Broadband Gap“ in SEE Rural areas through PPP model), ktorý je financovaný z programu nadnárodnej spolupráce Juhovýchodná Európa. V programe iDEME 2013 bolo opäť aj OPIS POPOLUDNIE, venované stavu implementácie tohto operačného programu OPIS, ale najmä projektom elektronických služieb verejnej správy, ktoré budú ukončené v tomto roku. Pre zástupcovia 37 miest, ktorým je určená dopytová OPIS výzva „Elektronizácia služieb miest eMestá“, bol pripravený workshop, na ktorom mohli prediskutovať prípravu projektov s predstaviteľmi Sprostredkovateľského orgánu OPIS.

„OPIS projekty zabezpečia poskytovanie elektronických služieb verejnej správy na transakčnej úrovni. Začne sa vydávať eID karta, čím bude umožnená autentifikácia a autorizácia občana. Centralizujú sa základné registre a implementujú sa spoločné moduly ústredného portálu verejnej správy, ktorý bude predstavovať jednotný bod prístupu k elektronickým službám verejnej správy. Tieto služby budú tiež asistovane poskytované na integrovaných obslužných miestach. Implementácia takto rozsiahlej zmeny informatizácie verejnej správy neprebiehala a neprebieha bezproblémovo, ale poučení minulosťou, môžem povedať, že sme získali cenné skúsenosti a vybudovali potrebné kapacity a kompetencie nutné pre ďalšie zlepšovanie procesu informatizácie,“ skonštatoval v súvislosti s implementáciou OPIS P. Bojňanský z MF SR.

Záštitu nad konferenciou iDEME 2013 prevzalo Ministerstvo financií SR. Partnermi iDEME 2013 boli spoločnosti IBM Slovensko, s.r.o., Softec, a.s. a ALISON Slovakia, s.r.o. Sponzorsky prispeli firmy DATALAN, a.s. a CORA GEO, s.r.o. Vystavovateľmi boli firmy eGlu, s.r.o. a GOPAS SR, a.s.

Viac informácií o programe podujatia a o predchádzajúcich ročníkoch konferencie iDEME nájdete na stránke www.ideme.net.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

AURES Holdings vlani predal bezmála 100 tisíc áut, najviac za 31 rokov na trhu Ceny ojazdených áut na slovenskom trhu medziročne stúpli, v ponuke ich ale bolo viac

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.