Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júla 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V Mexiku vznikne viedenský Dom hudby

BRATISLAVA 28.júla – Zámerom viedenského Domu hudby je predovšetkým deťom a mládeži sprostredkovať radosť z hudby a zároveň aj prvé impulzy k tomu, aby sa stala súčasťou ich života. Tento koncept šíri už aj do sveta, podľa vzoru Domu hudby vznikne v mexickom meste Puebla Viedenský dom hudby Casa de la música Viena.

Sídlom mexického Domu hudby neďaleko historického centra mesta Puebly, bude bývalá textilná továreň, La Constancia Mexicana, ktorá je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a zároveň aj sídlom oblastného detského a mládežníckeho orchestra.

Hudbu objavovať, užívať si ju, spoznávať, samostatne ju tvoriť a predovšetkým vzbudzovať záujem detí a mládež o hudbu, to všetko prinesie mexický Dom hudby. Iniciátormi projektu sú riaditeľ viedenského Domu hudby, Simon K. Posch, a mexický diplomat, spisovateľ a novinár Andrés Roemer, vnuk rakúskeho dirigenta Ernesta Roemera, ktorý v roku 1938 emigroval do Mexika.

Tzv. Haus der Musik je projektom holdingovej spoločnosti mesta Viedeň Wien Holding, na ktoré je mesto patrične hrdé. „Je to prvé rakúske múzeum, ktorému sa podarilo svoj koncept a know-how exportovať“, hovorí Peter Hanke, riaditeľ spoločnosti. „Na druhej strane je to aj veľká šanca, že sa Viedeň ako mesto kultúry a hudby zviditeľní v medzinárodnom meradle a môže takto myšlienku Domu hudby šíriť ďalej po celom svete, to znamená nadchnúť najmä deti a mladých ľudí tvorivými a hravými postupmi pre hudbu“, dodáva Hanke.

Výstavný koncept Casa de la Música je založený na princípe zážitkového múzea z Viedne, ktorý je adaptovaný na lokálne prostredie. Súčasťou múzea budú inštalácie z Viedne ako virtuálny dirigent, Mozartova hra mien alebo multimediálne hudobné divadlo, prenesený bude aj špeciálny priestorový koncept a presné kópie viedenských muzeálnych exponátov. Aktuálne výstavy budú zas zamerané na domácu mexickú hudbu.

Autorom architektonického návrhu a realizácie hudobného múzea je mexický architekt Francisco Perez de Salazar a kurátorom regionálne špecifických obsahov skladateľ, dirigent, klavirista, muzikológ a pedagóg Luis Jaime Cortez.

Ďalšie informácie o výnimočnom projekte Casa de la Música Viena na http://bit.ly/1kY5fbP.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zachyťte jedinečné momenty spojené s jedlom a zapojte sa do medzinárodnej súťaže Art Food Inspirations s módnym e-shopom Answear.sk Mastercard rozširuje obnovu lesov v rámci programu Priceless Planet Coalition

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.